Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig lesznek vezetéknevek?

Meddig lesznek vezetéknevek?

Figyelt kérdés

Eleve a foglalkozások, népek ma már semmitmondók (pl Kovács, Vajda, Tóth).

Másrészt sokan házasságkötéskor felveszik mindkét vezetéknevet, amit aztán a gyerekek is megkapnak így az unokáknak már 4 vezetéknevük lesz ha kovetnek a trendet?


2021. jún. 5. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Hidd el, még nagyon sokáig.

Ezt nem is értem hogyan gondoltad.

Tegyük van Ferenc nevű ember, akit meg akarsz keresni Facebookon. Hát jópár órád elmenne rá, mert van pár száz Ferenc

2021. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Mindig?

Amíg nem kódszámok lesznek a neveink?

A vezetéknév pontosító. Talán Kovács János-ból van több száz Magyarországon, de simán Jánosból meg több ezer. Akkor melyik is a hasznosabb?

2021. jún. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 elistvan ***** válasza:
52%

Hülyeség. Akkopr szerinted ez lesz? Mindenkinek ugyanaz lesz a neve gy társaságban mondjuk, akkor mutogatni fognak ygymásra, hogy tudják ki kihez beszélt?


https://www.youtube.com/watch?v=xqOJOLVy6as

2021. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem lehet végtelen számú kötőjeles vezetékneve valakinek. Úgy tudom, hogy max. két tagból állhat a kötőjeles név (pl. Kiss-Kovács Aranka). Ha Aranka hozzámenne Varga Jánoshoz, akkor már nem lehetne belőle Kiss-Kovács-Varga Aranka. A többi opció közül kellene választania.


Egyébként nyilván a vezetéknevek mindig meg fognak maradni, de ha már itt tartunk, szerintem a "férjezett nevek" (Kovácsné Kiss Aranka, Kovács Jánosné, de még a kötőjeles opció is) fognak kimenni a divatból pár évtizeden (évszázadon) belül. Egyrészt kisebb rá az igény azóta, hogy a nőknek nem az a legnagyobb teljesítményük és érdemük az életben, hogy Kovács János felesége lehetnek, másrészt eleve kevesebben házasodnak, mint anno.

2021. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem összesen 6 Andrea nevű osztálytársam volt. (Bár egyszerre max 4.) Szerinted hogy különböztettük, volna meg őket vezetéknév nélkül?


Amúgy a vezetéknévnek már rég nincs köze a foglalkozáshoz amire mutat (ha egyáltalán olyan), miért épp most jutott ez eszedbe?


Ráadásul az erős túlzás, hogy házasságkötéskor felveszik mindkét vezetéknevet a felek. Én pl a férjem nevét se szándékozok felvenni majd.

2021. jún. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Arab országokban nincsenek vezetéknevek, de semmivel nem jobb a helyzet. A saját név mellé hozzáírják az apa, nagyapa, dédapa stb nevét (attól függően, hogy hány nevet kérnek). Iskolában, munkahelyen a keresztnéven szólítanak mindenkit, és ha több van belőle, akkor hozzáteszik az apa nevét.

Nekünk furcsának hat, hogy az orvosokat is keresztnéven szólítják (mivel csak az van nekik), pl. Dr Ahmed.

2021. jún. 27. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lenne káosz, ha nem leteznének vezetéknevek.
2022. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!