Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti hogyan...

Egyetemisták! Ti hogyan álltok hozzá a diákmunka, munkatapasztalat kérdéséhez?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és még soha nem dolgoztam, sem diákmunkán, sem rendes állásban (max. családon belül besegítettem vendéglátós rokonnak). Igazából soha nem volt komolyabb motivációm a munkához. A szüleim anyagilag is támogatnak a mai napig, alapvetően jó anyagi körülmények között élünk és nekem sem voltak soha költségesebb kívánságaim vagy szükségleteim, amikre külön meg kellett volna keresnem a pénzt. Vidéken élünk így itt nincsen sok lehetőség, emiatt errefelé nem is elterjedt a diákmunka. A barátaim, osztálytársaim sem dolgoztak soha, így az sem volt, hogy pl. elmentünk volna együtt és akkor az egy jó szórakozás, kaland. Egyetemre már értelemszerűen egy nagyobb városba járok, ahol már több a lehetőség, de ezek is túlnyomó részt a klasszikus diákmunkák (vendéglátás, kereskedelem, fizikai munkák). A többi tényező változatlan, önmagában ezek a munkák pedig nem vonzanak. Viszont olyan szakon tanulok (bölcsészettudomány), ahol nincsen szakmai gyakorlat és alapól egy elméleti képzésről van szó, tehát nem nagyon tanulunk gyakorlatban is alkalmazható dolgokat. Így nem tudok más, a szakomhoz kapcsolódó munkát sem vállalni. A jövőben tovább szeretnék majd még tanulni, tehát egyelőre még az sem esedékes, hogy majd el kell mennem főállásban dolgozni, külön költözni stb., ez még mind odébb van.

Őszintén szólva én nem érzem ezt problémának. Örülnék neki, ha lenne egy olyan munkám, amit az egyetem mellett is tudok végezni és szeretném, szívesen csinálnám vagy akár még hasznos tapasztalatnak is ítélném meg, amiből az ember tanulhat, fejlődhet. Viszont ennek hiányában mindig inkább úgy voltam, hogy jó, majd később esetleg még jön valami lehetőség, de addig inkább másra koncentrálok, tanulok stb.. Viszont azt érzem, hogy sokak szemében ciki, ha valaki ennyi idősen nem dolgozik. Mindenhol azt nyomatják, hogy mennyire fontos a munkatapasztalat, a gyakorlati tudás. Valamint sokakon úgy érzem, hogy egyszerűen nem kezelnek felnőttként, nem vesznek komolyan, mert én még nem dolgoztam, nem dolgozom. Szóval szoktam kapni ilyen jellegű negatív megjegyzéseket.


2021. jún. 11. 14:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
8%
A csoportos nyelviskolák kevés kivétellel mind kamuoktatást folytatnak. Aki erre már rájött, vagy személyre szabott foglalkozást akar, annak való vagy te. Egy idő után nem kell hirdetni, mert a régi diákok küldik azokat, akik tanárt keresnek. Kell hozzá egy olyan személyiségtípus, akihez elkezd a diák ragaszkodni, látnia kell azt a lelkesedést benned, amit tanárban még nem érzékelt másutt.
2021. jún. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Ha abból indulsz ki, hogy van nálad jobb is, akkor soha nem viszed semmire. Így nem lehet működtetni egy életet.
2021. jún. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
92%
Matekra óriási az igény, abból buknak legtöbben...
2021. jún. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
92%
Vannak ezek a bedobálós helyi újságok, azokat olyan is olvassa, aki nem tud netezni szülő. Abban pénzért hirdesd meg magad árral-telefonszámmal. Ne írd ki, hogy kezdő vagy, semmi bizonytalanság ne legyen benned, mert úgy nem kellesz. Látod, pont ezért kellett volna valami munka már, mert egészen megváltoztatja az ember habitusát, hogy az egyetemi körön kívül is kell alkalmazkodnia, helytállnia. Én egyetem előtt 5 évig dolgoztam ilyen-olyan helyeken, ott már a felnőtt kollégákkal is tegeződni kellett, nem volt bennem az a távolságtartás, az a bizonytalanság mint a fiatalabb évfolyamtársaimban, akik pont gimi után jöttek. Nem szakmailag voltam több, hanem szociológiailag.
2021. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
A húgomnak pl. kellett volna nyelvtanár, mert nem vált be akivel készült az érettségire. Azonban eszünkbe se jutott facebookon keresni tanárt, hanem google keresést használtunk rá. Próbáld meg minél több helyen hirdetni magad, mert így növekszik az esélye hogy rádbukkanjanak az emberek.
2021. jún. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm szépen a válaszokat csak kicsit késve reagálok, mert elég sokan írtatok és így picit nehéz követni.

Én nyelvszakos vagyok, konkrétan anglisztikás, így elsősorban angolból szeretnék korrepetálni. Középiskolás szinttel bezárólag még talán más tárgyakhoz is hozzá tudnék szólni, mert nyilván én is jártam középiskolába, faktokra, érettségiztem stb., de nem érezném magam benne hitelesnek és biztosan vannak olyanok, akik azokban jártasabbak. Soha nem úgy hirdettem magam, hogy "kezdő vagyok, nincsen semmi tapasztalatom, bizonytalan vagyok, biztos van jobb is" stb., csak szimplán realista vagyok és nem szeretnék megtéveszteni senkit sem. Nekem ez fontos és szerintem ez nem kor vagy tapasztalat függvénye, hanem inkább az ember gondolkodása, hozzáállása, személyisége határozza meg. Anno én is jártam nyelviskolába és magántanárhoz is és valahol pont amiatt részesítettem előnyben a nyelviskolákat, mert az megbízhatóbbnak, korrektebbnek, hitelesebbnek, célorientáltabbnak, őszintébbnek tűntek mint a magántanárok. Magántanárban én is csalódtam már, pont abból kifolyólag, hogy a hirdetésbe mindenki azt ír, amit szeretne és az nem feltétlenül valós. Én ezt mindenképpen szeretném elkerülni és ez persze lehet, hogy kevésbé sikeres és jövedelmező, de tisztább. Én semmiképpen sem szeretnék senkit sem átverni, megtéveszteni, kihasználni, kizsebelni stb., mert voltam a másik oldalon és tudom milyen érzés.

2021. jún. 11. 16:23
 27/31 anonim ***** válasza:
95%

Egyedül gyakorin találkoztam azzal, hogy ciki, ha valaki nem dolgozik egyetem mellett. A való életben minden ismerősöm és hozzátartozóm azon a véleményen van, hogy inkább a tanulmányaival foglalkozzon az ember, ne valami alja munkahelyen húzza az igát, ha egyébként a szüleinek nem probléma biztosítani a megélhetését. Nyilván más az, akinek a diploma utáni munkalehetőségeit befolyásolja, hogy dolgozott-e már az adott szakmában, vagy nem, de sok olyan szak van, ahol nincs sem lehetőség, sem szükség fizetett gyakorlatra, gyakornoki munkára vagy hasonlókra.

Én orvosira járok, jövőre végzek, nem dolgoztam mellette sosem. Nincs miatta lelkiismeretfurdalásom, nem én erőszakoskodtam otthon, hogy továbbtanulhassak, hanem a szüleimnek mindig is természetes volt, hogy ha képes vagyok megfelelő eredményeket elérni és megvan a motivációm is, akkor támogatnak, ameddig tanulok. Nyilván az orvosi karrierem szempontjából mindenki magasról tesz majd rá, hogy egyetem alatt hány embert korrepetáltam, mennyi hamburgert sütöttem meg a mekiben vagy hány órán át pakolásztam valami raktárban diákmunkán. Ha pénzre lenne szükségem, akkor inkább vennék fel diákhitelt, olyan munkát nem vállalnék, ami az anyagiakon kívül semmilyen módon nem járul hozzá az előrejutásomhoz, de legalább jó sok időt elvesz, hogy a tanulás rovására menjen.

2021. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szüleid és a te dolgod. Ha te jól érzed magad így, és a szüleidnek sem probléma, nem kell dolgoznod azért, mert "mások mit gondolnak." A tanulmányaidat vedd komolyan, és utána a megszerzett diplomáddal helyezkedj el rendesen, ennyi. Ezekkel a tipikus betanított diákmunkákkal nem fogsz sokat keresni, max. az önbecsülésnek tesz jót, illetve ha valaminek az ára kell, ami extra kiadás lenne a szüleidnek. Én voltam kukoricát címerezni meg árut feltölteni, elvoltam vele, de egyetemen jobban elvoltam a szakmai gyakorlatokkal (amikért nem fizettek, de kötelezők voltak.)A tanulmányaiddal kapcsolatos munkának lehetne értelme, van, aki diploma után el is helyezkedik ott kapásból.
2021. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Hát nekem nem lesz szakmai gyakorlatom és ezen a területen gyakornoki munkák sincsenek. Ha elvégzem majd a tanárit, akkor azért azzal munkám majd lesz feltehetően, csak azért az még odébb van.
2021. jún. 12. 13:48
 30/31 anonim ***** válasza:
Én nekem is csak néha kellett mennem dolgozni 1-1 dolog miatt,amit akartam.Tanfolyam pl.De most elégé szar helyzetben vagyunk,én is,a család is,szval muszály mennem.Kell egy magántanárt is bérelnem egy nagyon fontos tárgy miatt,azt nekem kell kifizetnem.Máshonnan nem fog jönni pénz,szóval csinálni kell
2021. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!