Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki tizenéves korában elveszít...

Aki tizenéves korában elveszíti az egyik szülőjét, az valamilyen szinten sérült?

Figyelt kérdés

2021. jún. 19. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Milyen kérdés ez?

Ha te elveszítenéd édes apukádat,akkor mit változtana az életeden?

2021. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden negatív és pozitív történés nyomot hagy rajtunk, valahogy úgy mint a fákon az évszakok és az idő múlása.

Vannak fák amelyek a sebeik ellenére is az égig nőnek, másikak hamarabb feladják és vannak amelyek már fiatalon az enyészeté lesznek. Az emberi lélek is hasonló, különböző módokon dolgozza fel a veszteségeket.

2021. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, milyen kotelek van kozottuk.
2021. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem mindegy, hogy 11 vagy 19 éves. (Borzasztó lehet mindkét esetben, de nem mindegy, hogy kiskamasz, vagy fiatal felnőtt.)
2021. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egy seb, a gyógyulás sokmindentől függ.
2021. jún. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem voltam, még 16, amikor faterom meghalt. Furcsa módon ez akkor nem annyira rázott meg. Évekkel, évtizedekkel később, életem egy-egy meghatározó állomásánál éreztem azt, hogy bizony jó lett volna, ha ezt megéri.
2021. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, az nem mindegy, hogy milyen viszonyban voltak.

Egyébként a gyász mindenkiben ott van, csak minden ember máshogy dolgozza fel. Valaki depressziós, mentális beteg lesz, és a lelkivilága nagyon megsínyli a hirtelen elválást- ő lehet, hogy igazán sosem fogja tudni feldolgozni ezt magában. Van, aki pedig könnyebben viseli, megkeményíti a szívét, és megy tovább. Másodunokatestvérem, miután meghalt az édesapja, még hónapokig leveleket írt neki, mint ha ő el tudná olvasni. Aztán valahogy továbblépett, és túljutott rajta. Neki ez segített elviselni ezt a csapást.

Meg az, hogy ki hogyan tud ezzel megküzdeni, az nagyban függ attól, hogy a környezete hogyan viszonyul őhozzá. Mert most ha belegondolunk, mondjuk egy gyereknek meghal az anyja, aki nagyon szerette őt, és utána egyedül marad az apjával, aki veri (senkit nem akarok ezzel megsérteni, nem akarom kollektíven megbélyegezni az erősebbik nemet, csak példának hoztam), nyilván ő sokkal nehezebben fogja ezt feldolgozni, mert még a rendszeres bántalmazást is el kell viselnie a gyász mellett. Míg akinek nagyon segítőkész a környezete, és igyekeznek könnyíteni a lelkén, ő lehet, hogy hamarabb túljut rajta. Teljesen emberfüggő a dolog, mert valakinek például a túlzásba vitt segítőkészség, és sajnálat nem segít.

2021. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!