Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Táncolni mindenki tud?

Táncolni mindenki tud?

Figyelt kérdés

Aki érzi a ritmust és táncol rá, az már mondhatni táncnak?

Van valakinek joga azt mondani, hogy hát az meg mit csinál? :D

Aki tud mozogni egy zenére az már elég nem?

Koreográfiák meg ilyesmiket nem szoktak csak úgy használni ilyenkor.

Most nem a tuc tuc zenére gondolok, de egy esküvőn mondjuk ahol megvan a hangulat. :3

Ha valaki részeg és jobban érzi a ritmust az ugyan úgy lehet jó nem? :D

Még ha valakinek nem is tetszik.

Szubjektív?



2021. jún. 22. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ! Ha szolotáncot akar bemutatni akkor ugy mozog ahogy akar. Meg azoknál is ahol nincs testi kontaktus partnerrel. (Aztán ha ezt valaki majomugrálásnak látja akkor annak látja:-) Amikor valamennyire is társas, akkor együtt kell mozogni a partnereknek.
2021. jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen szubjektív. Egy táncos biztos nem fogja azt mondani egy jobbra-balra lépkedésre egy adag csípőmozgással, hogy az tánc, a bulik nagyján viszont a fél társaság így táncol.
2021. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tánc a profi tánc (stílustól függetlenül). Aki csak lötyög a ritmusra, az csak... Nos, lötyög. Én se tudok táncolni, bár nem is a kedvenc testmozgásom, mert rock-metál vonalon mozgok, abban nincs tánc :D
2021. jún. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Én pl elég jól tudok dobolni, tehát van ritmusérzékem. De táncolni egyáltalán nem tudok. A botladozást nem nevezném táncnak, még tingli-tangli lakodalmasnak se.
2021. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az énekléshez hasonlítanám. Persze, technikailag mindenki tud énekelni (már aki nem néma), mégsem mindegy, hogy Freddie Mercury, vagy én kezdek el énekelni. Az egyik jó lesz, a másik nem. Táncolással ugyanez a helyzet. Csak mert a ritmusra mozogsz, attól az még lehet rossz. Objektívan rossz.
2021. jún. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire mindenki meg tud tanulni, ha elég energiát tesz bele, de a finommotorikus érzék nagyon sokat számít, profi táncos csak az tud lenni, akinél az jó.

Ez pedig csak az egyik dolog, más a vezetés-követés elsajátítása, az sem teljesen triviális és partnerfüggő is. Persze az is számít kinek mi a célja a tánccal, hiába csinálja jól szerintem, ha látszik rajta, hogy feszült, én ezt csak szórakozásból csinálom néha.

2021. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki tud. Van, aki mondjuk egy társastánc vagy adott koreográfia lépéseit minden nehézség nélkül megtanulja és lelépi, mégis szánalmas lesz a végeredmény, mert a mozgása csúnya, nem kecses. Tapasztalatból mondom, én sajnos ilyen vagyok.
2021. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok. Hát miután nem tudok táncolni, ezért nem fejezném ki jobban miért, mi sulinkban néptáncot tanultunk, és emiatt valszeg megutálhattam.
2021. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes ritmusérzékem van 4 hangszeren játszom. Viszont táncolni nem tudok. Ritmusra csinálom..de hát az táncnak nehezen nevezhető😅
2021. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
Nekem tánc az ami kontrollált, vannak benne lépések, koreográfia. A zenére lötyögés az más kategória. Nálam érdekes dolog áll fenn, balettozok meg szerepeltem táncos musicalben is de a társastáncoktól a hideg ráz és nem igazán tudok úgy magamtól ellötyögni sem ha van valami zene. Mindig is táncos antitalentumnak tartottam magam miközben évek óta balettozok és az megy is.
2021. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!