Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen chatelő vagy?

Milyen chatelő vagy?

Figyelt kérdés

2021. jún. 28. 23:16
A kérdező szavazást indított:
Elvárom, hogy azonnal válaszoljanak nekem, különben addig zargatom az illetőt, amíg észre nem veszi magát és méltat válaszolni.
Elvárom, hogy azonnal válaszoljanak nekem, de ha valaki érdektelen módjára ignorál, annak ellenére, hogy elérhető, akkor törlöm az üzenetemet.
Nem várom el, hogy azonnal válaszoljanak, sőt nem is zavar, ha elérhető az illető és majd csak napok/hetek múlva válaszol.
Nem várom el, hogy azonnal válaszoljanak, de azért bunkóságnak tartom, ha elérhető és mégsem ír.
60 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én beállítottam, hogy ne láthassam az elérhetőséget. Ennek további előnye, hogy mások se látják rólam.


Illetve fontos adalék, hogy ha valakitől akarol valamit, akkor felhívom. Sokszor szeretek csak írogatni,mert nem fontos, ráérős dolog... de ha fontossáválik, akkor.. felhívom, és megbeszélem,amit akarok. Ilyen egyszerű. Nem fogok kétségekbe esve várakozni,hogy vajon mikor válaszol majd a másik.....

2021. jún. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem válaszol azonnal, akkor azért van ez, mert amikor jön egy üzenet a messengeren az értesítést felül lehúzva a telóján eltudja olvasni és ha úgy tapasztalja, hogy nem olyan vészhelyzetes az üzenet, hogy életmentő lenne, ha sürgősen válaszolna, akkor nem válaszol azonnal, hanem végzi a munkáját és majd utána.


Mellesleg az elérhető állapot néha lehet hamis is, mert lehet csak az internet van benyomva a telóján, hogy valamit egy pillanatra megtudjon nézni, akár járatok menetrendje, vagy helyszínhez GPS és vagy pedig csak egy szimpla zeneletöltés.

2021. jún. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az azonnali választ nem várom el, valamint tudom, hogy az elérhető állapot nem is mindig működik rendesen, így nem mindig mérvadó. FB-n nem is szoktunk olyanokról beszélgetni, ami azonnali válaszadást igényelne, így nem is zavar, ha csak pár nappal később jön rá válasz.

Viszont az, ha nem is bunkóság, de valami hasonló, ha hetekig-hónapokig nem ír vissza, közben úgy elérhető, hogy rendszeresen posztol mindenhol.

2021. jún. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont az, ha nem is bunkóság, de valami hasonló, ha hetekig-hónapokig nem ír vissza, közben úgy elérhető, hogy rendszeresen posztol mindenhol."


Van benne igazság, amit a 3-mas válaszoló írt, de azon is el kell azért gondolkodni, hogy esetleg oka is lehet annak, hogy a másik fél nem reagál a neki küldött üzenetre.

-Lehet valamiért megsértődött.

-Vagy csak szimplán nem kedvel valamiért.

2021. jún. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha már ennyi ideje nem válaszol, de elérhető és máshol posztol, az igencsak a bunkóság kategória (nálam).

Minimum rákérdeznék nála, hogy ezt miért, ha elég közeli személy, de ha nem az, akkor meglenne a véleményem es valószínűleg nem üldözném, de nem is próbálnám fenntartani az ismeretséget többé.

2021. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden esetre bunkóság egy rendes civilizált üzenetre nem válaszolni.


De általában, ha valaki napok, hetek, hónapok múlva sem reagál egy üzenetre, holott pedig mindvégig aktív az illető, annak tényleg 2 oka lehet, vagy megsértődött az illető valamilyen okból kifolyólag és könnyebb nem válaszolni, vagy pedig az illető csak szimplán nem kedveli a másik félt valamiért.

2021. júl. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Ez ugyanolyan dolog például, ha valaki letilt engem, nem is zavar egyébként, mert az is lehet, hogy ő akár még jóval több embernél van tiltólistán, mint akár csak én.
2021. júl. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok, nem gondoltam volna, hogy ennyi reakciót kapok a válaszomra, de köszönöm mindenkinek! :)

A sértődést azért zárnám ki, mert 1) ő nem sértődékeny, 2) egyetem/meló témákról volt szó és egyikünk részéről sem hangzott el semmi offenzív, rosszszándékú dolog.

Így viszont a nem kedvel opció maradt, ami bár előfordulhat, ő mégis sosem éreztette ezt velem. Szinte felváltva írunk először egymásnak, és itt ő kezdeményezett..

2021. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valaki lehet, hogy nem is biztos, hogy tud azonnal válaszolni egy üzenetre, mert például engem mostanság ki is dob a messengerből, hogy "A(z) Messenger alkalmazás leállt" meg, hogy "A(z) Facebook leállt.

És ha nem dobna ki, akkor tudnék válaszolni az üzeneteimre.

2021. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha fontos, akkor nem írok, hanem felhívom.

Így nem is várom el, hogy azonnal válaszoljon. Azt sem szoktam nézni, hogy mikor volt fent. Olyan is lehet, hogy csak olvasgatni van ideje, épp csak buszra várva ránézni a telóra, de írni nem.

De ha már a nap végéig, másnap reggelig sem kapok tőle választ, az már zavar. Mert ha más nem, este van ideje lehetősége az embernek, otthon megválaszolnia az üzeneteit.

Amúgy személyfüggő. Az illető életritmusától függ, hogy mennyit várok türelmesen a válaszára.

Alapból az előző érvényes. De ha valami nagyon elfoglalt, sűrű életet élő emberről van szó, akkor napokat is.

2021. júl. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!