Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mentőmellény a Balatonon?

Mentőmellény a Balatonon?

Figyelt kérdés

Egy vitorláson tartózkodóknak nem kell mentőmellényt tartaniuk maguknál. Ahogy akik szörfölnek sem kell (elég sok elektromos szörfdeszkás van manapság). A vitorlázóknak sem kell. De a horgászoknak kell, akik a nádasban horgásznak, az 1 méter mély vízben, amibe soha nem mennek bele.

A felsoroltakat én már mind kipróbáltam. Kedden a horgászást is, és jól meg is büntettek, mert nem volt nálunk mellény. Hol ebben a logika?



2021. júl. 15. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hiszi a piszi… :)
2021. júl. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1: Micsodát? Hogy horgászathoz kell? Engem is meglepett. Utánanéztem itthon neten, és tényleg kell. Legalább 1 darab. [link]
2021. júl. 15. 20:10
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Ez van, ott jobban fogy az alkohol
2021. júl. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
mert a csónakban kell. a vitorlás meg nem csónak ;)
2021. júl. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem fogsz belehalni egy mellénybe. A birkamaszkot hordjàk az emberek, amikor nem kell is, közben nem véd semmit a retkes anyag, ami már századjàra rohad az illető arcán a hónapban kimosàs nélkül, annak van értelme az jó, de a mellényt nem bírja az ilyen felvenni...Annak pedig van értelme. Ha részegen beesel a tóba nem biztos, hogy ha tudsz is úszni ki tudsz jönni, vagy a másik részeg társad ki tud húzni. Ha nem iszol, akkor meg a te dolgod, a törvény az törvény, vedd fel, életet ment! Volt úszómesterként tudom mit beszélek.
2021. júl. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom honnan jön ez az alkoholizálás. Senki nem részeg horgászat közben! Már hogy is lehetnének azok, ha valahogy utána haza kell menni? A kijárók kizárólag járművel közelíthetőek meg, mivel nincs olyan ember, aki gyalog meg akarná tenni többször is a több kilométeres távot, míg mindent cuccot lehord a csónakhoz.

Nem a mellényhasználattal van általánosságban, hanem azzal, hogy pont annál a tevékenységnél kötelező, aminél semmi értelme. Ha már maszk: ez olyan, mintha otthon kötelező lenne a lakásban a hordása, még akkor is mikor egyedül van az ember, utcán, máshol zárt terekben meg nem kellene hordani...

Vitorlásra mi egy időben sokat jártunk bulizni. Szinte sosem mi voltunk az egyetlenek, szóval nem ritka ez. Amikor horgásztunk, akkor is volt tőlünk pár 100 méterre több vitorlás is, az egyiken szólt is a zene. Ott van alkoholfogyasztás. Viszont ott meg nem kell mellénynek lennie. Semmi logika nincs ebben.

2021. júl. 16. 10:55
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
A csónakban azért kell legalább egynek lennie, mert könnyebben fordul fel, lyukad ki, mint egy vitorlás. S akkor legalább annak legyen, aki benne van. Ez a logika.
2021. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez lehetséges. De akkor mondjuk szörfözés közben miért nem kell? Ott azért elég nagy az esély, hogy belesik az ember a vízbe.
2021. júl. 16. 11:05
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
mert a deszka nem süllyed el, nem telik meg vízzel - s mert nem lehet bele tenni.
2021. júl. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De ha beesik a vízbe, akkor az ember ugyanannyira süllyed, mint csónakban. Nem is beletenni gondoltam, hanem felvenni. Jetski se telik meg vízzel és nem süllyed el, mégis kötelező rajta. Arról pedig ritkábban esnek le, mint egy elektromos szörfdeszkáról, vagy egy windsurf-ről.

Amúgy csónak sem süllyed el. 30 éve élek a Balatonparton, horgászni főleg partról szoktam, de sok ismerősöm jár csónakból, köztük apám is, már vagy 50 éve nagy rendszerességgel. Többeket is megkérdeztem, hogy mennyire gyakori, hogy egy csónak elsüllyed. Soha nem hallott senki ilyenről. Olyan volt, hogy bement egy állat másodfokban a tó közepére, nagy vihar volt és felborították a hullámok. De értelmesen használva kb. annyi eséllyel süllyed el, mint egy vitorlás.

2021. júl. 16. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!