Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire gáz felnőtt fejjel...

Mennyire gáz felnőtt fejjel ifjúsági irodalmat olvasni?

Figyelt kérdés

Mostanában nosztalgiából elkezdtem ifjúsági irodalmat olvasni, főleg nosztalgiából kerültek elő, de közben megfigyeltem, hogy teljesen ki is kapcsol, ami nálam nagy szó, mert elég stresszes mostanában a munkám. Sok Karinthy-t olvastam, de most a Tüskevárat szeretném elkezdeni. Mikor ezt mondtam ismerősöknek, eléggé furán néztek, ami elgondolkodtatott, hogy lehet baj van velem? :D Nagyon fura 30 felett ilyeneket olvasni?


34N


2021. júl. 15. 23:57
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
olyat olvass ami neked jó, kikapcsol,"felfrissít" és amit szeretsz. Egyáltalán nem gáz, ne foglalkozz mások véleményével! Jó olvasást :)
2021. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nincs olyan, hogy fura bármit is olvasni. Mindenki olvassa azt, amit szeretne, ami kikapcsolja, feltölti. Valaki szeret klasszikust olvasni, valaki az eritikus könyveket szeretni. Egyik könyvnek sincs felső korhatárja. Ne érdekeljen senkit, hogy ki mit gondol arról, hogy ő mit szeret olvasni/nézni/hallgatni. Nem lesz tőle senki se kevesebb, se több. Nyugodtan akár egy 70 éves is olvashat ifjúságit. Jó olvasást mindenkinek!
2021. júl. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ifjúsági regényeknek nincs felső korhatáruk, szerintem a megnevezés is csak arra utal, hogy gyerekeknek IS ajánlott.

Én minden évben olvasok valamit Fekete Istvántól, a Tüskevárat 4-5 évente újraolvasom, egyszerűen lehetetlen megunni. A Verne-regényeket is nagyon szeretem. Ha belegondolsz, akár Verne, akár Fekete István életműve olyan hatalmas terjedelmű, hogy a gyermekkorba nem is férne bele mindnek elolvasása, hát mikor olvasná el az ember a nagyját, ha nem felnőttkorában?


39/F

2021. júl. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor újraolvastam a Tüskevárat.


50/F

2021. júl. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem fura. Ne is foglalkozz velük, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mi az amit szívesen olvas.
2021. júl. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mongyuk Winetut olvasni így 60 évesen jó is lenne. Szóval attól függ mit
2021. júl. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pl. a Harry Potter is ifjúsági irodalom, hát, szerintem a harmincasok simán újra és újra olvassák, de én szerintem 60 évesen is simán el fogom olvasni.
2021. júl. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a Vukot meg a Bambit szoktam olvasni. De ha a Kincskereső kisködmöm akad a kezembe azzal egész nap elvagyok.
2021. júl. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nen lehet, hogy azért néztek furán, mert lényegében kötelezőt olvasol, amit általában nem szeretnek az emberek?
2021. júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szinte minden nyáron újraolvasom a Gerald Durrel könyveket, a FEcskék és fruskák (és a többi Ransome könyvet), vagy a Brunella Gasperini Én is ők, Ő és én, stb. stb. könyveit.

Tipikus nyári olvasmányok, huszadszorra is élvezem!

Mi lenne ebben gáz....?????

2021. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!