Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki hogyan birkózik meg az...

Ki hogyan birkózik meg az öregedés gondolatával? 28 vagyok, lassan (már) nem fiatal és ez rossz érzéssel tölt el.

Figyelt kérdés

Tanulásra pazaroltam a fiatal felnőtt éveimet. Hosszú történet, de tényleg tanultam munka mellett, volt, hogy magamtól is (nemcsak sulinak), nyáron is, most is hátravan még 3 félév esti egyetemből.


Ezért is rossz érzés, hogy nem használtam ki sportolni járásra, mozira, valamennyire hanyagoltam a baráti kapcsolataimat, nem ismerkedtem férfiakkal...


Egyelőre még szo-szo tűrhető krónikus betegségeim vannak, de nemsokára öregedik majd a bőröm, az arcom, jönnek a fájdalmak.

Már most látszik, hogy 5-6 évvel ezelőtti fotókon sokkal fiatalabbnak néztem ki, frissnek, üdének.


2021. júl. 17. 12:02
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
27%

Járj rendszeresen kozmetikushoz és sportolj hetente legalább 3x. Csodákra képes mindkettő.


Mi lesz veled 80 éves korodig?...ezen fogsz rágódni?

2021. júl. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
69%

Testi lelki egészség a kulcsa mindennek. Foglalkozz azzal, hogy egészséges mozgásban gazdag életmódot folytass, aludd ki magad, relaxálj, tanuld meg kezelni a stresszt.

30 éves vagyok, de senki nem mondaná meg, hogy ennyi vagyok.

2021. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
58%
Én is 28 vagyok és már van pár betegségem amik ku..va kellemetlenek,de alapjában véve nem is ez a baj, én a halál gondolatával nem tudok mit kezdeni.
2021. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Girlll3 ***** válasza:
54%
Mi a bajod van?! 30 vagyok, de nem vagyok öreg. 2 év van köztünk....
2021. júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
16%
Én arra szoktam gondolni, milyen szar lehet 80-90 évesen a híd alatt vagy valami öregotthonban aszalódni, miközben már megmozdulni is alig bírsz, annyira fáj minden. Nem érdemes öregedni, ha 60 előtt elvisz valami kórság, az gyakorlatilag áldás.
2021. júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
23%

#5

Remélem kívánságod teljesül, és 60 előtt a föld alatt leszel.


Tudod, van, aki szeret élni, van szerető családja, de a halál elszakítja őket. Ez átok, nem áldás.

2021. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon fiatal vagy, ne aggódj. Élj egészségesen, minden rendben lesz!
2021. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
57%
Én is 28 vagyok, csak férfi és nekem is gyakran eszembe jut ez. Igazából már 25 körül beütött az az érzés, hogy egy csomó minden kimaradt a gyerek- és fiatalkoromból és ha odafigyel az ember, akkor azt is látja magán hogy öregszik: jobban szuszog mozgás után, ez fáj, az fáj, mosott sz..rként kel minden második reggel, stb.
2021. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Mondjuk én tinikorom óta brutál nehezen ébredek ébresztőre úgy körülbelül reggel 7:30 előtt, nagyjából már rosszulléthez hasonlíthatóan.

A fizikai terhelést is jobban bírom, mert többet sportolok, mint régen.

Még fájdalmaim sincsenek, tudom, hogy azért lesznek lassanként...


Viszont sajnos látom magamon, hogy már nem vagyok az az üde fiatal és például a súlyomra is sokkal jobban kell vigyáznom.

2021. júl. 17. 13:33
 10/38 anonim ***** válasza:
37%

Ha mozogsz-sportolsz akkor nem nagyon valószínű hogy hamar lesznek fájdalmaid,mozgásnak jótékony hatása van csak ezt sem lehet túlzásba vinni.

Leginkább azoknak fáj valmilye akik nem mozognak eleget,így egy idő után le tapadnak az izmok amitől kellemetlen érzések fognak el.

Én általában minden nap reggel és este átt szoktam magamat mozgatni,ettől sokkal jobban is érzem magamat + nem gémberednek el az izmaim.

Van amikor csak egésznap ülök és vezetek,ez után van hogy megfájdul a hátam és a lábaim is,ezért nap végén is átt mozgatom magamat és ha van lehetőség sportolok, ez nálam szokott segíteni, pedig még csak 23 éves vagyok.

Ahogy írja a 2-es testi lelki egészség a kulcsa mindennek,ha ezeket megfogadod és be is tartod akkor minden rendbe fog jönni,csak idő kell hozzá,ez nekem is segített.

Ha ezeknek a dolgoknak az ellenkezőjét csinálod akkor az nagyon is tud öregíteni ezt tapasztalom is a sofőr kollégáimon akik 25-30 év helyett 40 évesnek néznek ki.

2021. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!