Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Benneteket nem akaszt ki, ha...

Benneteket nem akaszt ki, ha valaki e-mailben vagy SMS-ben ír nektek és tele van helyesírási hibákkal, az amit ír? Ez azt jelenti, hogy nem figyel rád eléggé?

Figyelt kérdés
2021. júl. 18. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úh ne is mondd, a falra mászok tőlük. Még az ékezeteket így vagy úgy elviselem, de mikor 1 mondatban legalább 2-3 szót érthetetlenül írnak le legszívesebben vissza se írnék (bár sokszor tényleg nem tudom elolvasni mit írnak). Nem értem miért nem lehet normálisan írni telefonon vagy akármilyen eszközön.
2021. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem az a gyanúm, hogy az író nem foglalkozik azzal a személlyel akinek ír. Hiszen tudja, hogy saját magát járatja le.
2021. júl. 18. 13:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
semmi köze ahhoz, akinek ír. úgy érzi, hogy gyorsabban tud kommunikálni, ha nem figyel ezekre. szerintem is hanyag, meg lusta dolog, de ebbe nem kell belekeverni az üzenet fogadóját.
2021. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De akkor vagy hívja fel az illetőt vagy keressen olyan szavakat amik rövidebbek.
2021. júl. 18. 14:16
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
csak az igénytelenség miatt nem teszik ezt.
2021. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez az, igénytelenek !
2021. júl. 18. 14:22
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Ez Mo. színvonala.
2021. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A lényeg, ha ebben igénytelen akkor másban is !
2021. júl. 18. 14:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül igaz. Én pld. pont, hogy a legjobb barátommal beszélek a fent említett stílusban, pedig tudok helyesen írni. Ápolónő vagyok egy intenzív osztályon, elengedhetetlen az, hogy tudjak helyesen írni. Mindent szakmai stílusban leírni, megfelelő kifejezéseket alkalmazni, orvosok részéről elvárt a latin tudás is, a helyesírást a főnővér illetve ápolási igazgató véresen komolyan veszi. Olvashatónak kell lennie mindennek, és pontosnak.

Na, ez az amit rohadtul unok. Nem vagyok igénytelen, de amikor a barátaimmal messengerezek abszolut nem foglalkozom a szavak helyességével, ahogyan ők sem. Akinek ez nem tetszik annak nem tetszik, de akiket ez zavar, azokkal általában nincs közeli kapcsolatom. Nem szeretek telefonálni, ezért messengeren regélek, sokáig tartana, ha minden szóra figyelnék.

2021. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elfogadjuk az érvelést, de nem elhanyagolható a piros hullámos vonal a szavak alatt. Engem zavar, ha látok ilyet !
2021. júl. 18. 15:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!