Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tanulnátok meg egy...

Hogy tanulnátok meg egy könyvet 1 hónap alatt?

Figyelt kérdés
pl 200 oldalas a könyv, a témában nem vagytok jártasak, és lenne rá 3-5 hetetek kb
2021. júl. 25. 00:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kijegyzetelnék minden fejezetet, azt megtanulnám, aztán csak olvasgatnám, és fontosabb részleteket még odaírnék a jegyzetbe
2021. júl. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tételek? Ha igen, akkor azok alapján keresném meg a részeket a könyvben amik fontosak, és azokra gyúrnék.
2021. júl. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is minden fejezetet kijegyzetelnék, aztán azt tanulgatnám. De számomra mindenképp a kijegyzetelés az egyetlen járható út, mert úgy miközben leírom az anyagot, rengeteg dolog belemegy a fejemben. Van aki csak szimplán pl. szövegkiemelőzi a könyvben a fontosabb dolgokat, de én úgy nem tudok tanulni, nekem kell külön látnom a tanulandót egy külön papíron.
2021. júl. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tételek nélkül honnan tudjam mi a fontos? Erre valami tipp?
2021. júl. 25. 01:21
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Szó szerint az egész könyvet, minden mondatot?Az kicsit nehéz lenne.De talán úgy mint a verseket.
2021. júl. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha semmi más dolgom nem lenne?

Ó, akkor nagyon könnyű lenne!


Először is elolvasnám elejétől végéig. Erre két nap elegendő. Utána a fejezetek szerint kezdeném tanulni. Hogy mindegyik fejezetről tudjak beszélni. Jobb esetben: hogy mindegyik fejezetből minden lényegeset el tudjak mondani. Ha definíciók vannak, azokat pontosan tudjam. Ha képletek, levezetések vannak, azokat fel tudjam írni, le tudjam vezetni, tisztában legyek vele, mikor érvényes a felírt összefüggés. A logikai következtetéseket el tudjam mondani.

Ha a képletek, levezetések megtanulása nehezen menne, akkor azokat leírnám egyszer, kétszer, .... annyiszor, hogy a "kezemben benne legyen", hogyan kell felírni.

A definíciókat hangosan elolvasva tanulnám. Addig olvasnám újra és újra, amíg nem tudom fejből elmondani. Pár nap után szúrópróbaszerűen ismételném ezeket a tanulás első 20 percében.


Ja, és 5 nap tisztességes tanulás után mindig járna nekem 2 nap kikapcsolódás (lelkiismeret-furdalás nélkül!): strandolás, barátokkal találkozás stb.

2021. júl. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, mi a könyv. Máshogy állsz neki a "Bevezetés az atomfizikába" vagy a Dzsumbuj könyvekhez. Ha leírod a könyv címét, konkrétabban tudok segíteni.
2021. júl. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a könyv akkor elég egyszer elolvasni és bár nem szóról szóra de a lényegét fejből eltudod mondani majd.


Ha viszont nem érdekel a könyv tartalma akkor egy év alatt sem fogod tudni megtanulni. Max bemagolni néhány sort amit mire a következő sorokra térsz el is felejtesz.

2021. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Pfff ez semmi. Ahhoz képest mikor egy fél éves tananyagot tanulok meg vizsga előtt 4 nappal.😂
2021. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fejezetenként elemezném az egészet, jegyzetelnék, majd a végén megtanulnàm.
2021. júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!