Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire jó a téli időszámítás?...

Hakapeszimaki kérdése:

Mire jó a téli időszámítás? Az embereknek az lenne a normális ha minél többet világosban lennének a szabadidejükben,nem? Aki nem így gondolja annak egyáltalán nincs szabadideje,vagy csak dolgozik meg alszik! Sajnálom az ilyen embereket!

Figyelt kérdés
2021. júl. 28. 18:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ez született és ez kb. sok országra igaz.

Az idő átállítással csökkent az ország elektromos energia igénye, ez megtakarítást jelentett.

Mindenhol ez volt az egyik ok.

2021. júl. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Fsms ***** válasza:
100%
Régen volt értelme, most már nem sok, ahogy írod. Ezért akarják megszüntetni.
2021. júl. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Már semmi értelme lehet hogy még is szüntetik
2021. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Még=meg
2021. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
Éppenséggel régebben is átállhattunk volna pl. a GMT+2-re, és akkor télen is 1 órakor lett volna dél... Mondjuk 30 éve. Csak nem volt rá igény.
2021. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 2*Sü ***** válasza:
62%

> Mire jó a téli időszámítás?


Hogy-hogy mi értelme? Az az „eredeti” időszámítás, amit évezredeken keresztül használtunk. A nyári időszámítás az, ami kb. 100 éve létezik csak.


> Az embereknek az lenne a normális ha minél többet világosban lennének a szabadidejükben,nem?


Nem teljesen, az ember sokkal inkább esti, mintsem nappali lény. Viszont nem is ez volt a szempont a nyári időszámítás bevezetésénél. Nem a kényelem, hanem a kényszer szülte a nyári időszámítást, hogy az emberek a munkaidejük nagyobb részét töltsék természetes fény mellett, így kevesebbet kelljen világítani, ezzel pénzt megspórolva. Mára ez már nem bír akkora gazdasági jelentőséggel, pont ezért is akarják megszüntetni.


Amúgy szigorúan véve az, hogy a téli, vagy a nyári időszámítás szerint számoljuk az időt az mindegy, mert válthatnánk időzónát is, illetve megváltoztathatnánk a szokásainkat is, hogy mikor kelünk, fekszünk, mettől meddig tart a munkaidő, mikor kezdődik az iskola, stb…

2021. júl. 29. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk éppenséggel a téli időszámítás az időzónának megfelelő, a nyári időszámítás lett rendkívüliként bevezetve. Míg, illetve mikor nem volt téli-nyári időszámítás, akkor folyamatosan a ma télinek nevezett időszámítás volt; csak akkor nem nevezték télinek, mert egész éves volt. Életkorom miatt én is sok évet éltem úgy, hogy nem volt óraátállítás, és az óraátállítás óta télinek nevezett időszámítás volt. De a felmenőim egész életüket nyári időszámítás nélkül élték; nyilván a te felmenőid is.
2021. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
És kit érdekel hogy a felmenőid,hogyan éltek? Nekik már mindegy,hogy te milyen időszámítást használsz!
2021. aug. 2. 00:26
 9/26 A kérdező kommentje:
Persze,hogyisne? Én változtassam meg a szokásom? Azt már nem! Változtassa meg a Nap a szokását:keljen máskor,meg menjen le máskor! Én keljek hamarabb? Még mit nem!
2021. aug. 2. 00:38
 10/26 2*Sü ***** válasza:
70%

> Persze,hogyisne? Én változtassam meg a szokásom?


Most, hogy van óraátállítás, ezt évente kétszer teszed meg.

2021. aug. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!