Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet az a legkorábbi...

Mi lehet az a legkorábbi időpont, amikorról még vannak az embereknek emlékei? Nektek mi a lagkorábbi emléketek?

Figyelt kérdés
Ha van kedved pár sort írni róla, azt megköszönöm :)
2021. júl. 29. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Van egy emlékem róla, ahogy állok a rácsos kiságyban, a szüleimet nézem, akik öltöznek és azt kérdezem: - Mit csináltok, ott a?

De nem válaszolnak és ez rossz érzés.

Szerintem 1,5 éves lehettem kb.


Egy másik, amikor a műanyag kiskádban pancsolok az erkélyen és a felettem levő lakásból az erkélyről egy kisfiú vigyorogva vizet öntözget a kádamba, én meg nagyon-nagyon mérges vagyok, de nincs rá szavam. Akkor 2-2,5 éves lehettem.

Ugyanebből a koromból emlékszem, amikor apukám mosogatás közben eltörte a kedvenc Vuk-os kistányéromat és szívettépő szomorúságot éreztem és sírtam, mert akkor éltem át valaminek a végleges elvesztését.

Emlékszem még anyukám nagy hasára, ahogy kíváncsian tapogatom és hallgatózom a testvérem születése előtt. 3 éves korom körül.

Egy másik nagyon korai emlék, amikor az unokatesóm elvette a babakocsim, a nagymamám és anyukám nevetve nézték és én tehetetlen dühöt éreztem, amiért nem segítettek. Érdekes módon ez a pillanat fényképen is meg van örökítve, innen tudom, hogy max. 1,5 éves lehettem.


Úgy tűnik, a rossz emlékek maradnak meg jobban.:( A tehetetlenség az egyik legjellemzőbb, ami közös ezekben az emlékeimben.

2021. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet még méhen belüli emléked is, de ez nagyon ritka.

Nagyjából 4 évesen az ember agya átszerveződik, és elfelejti majdnem minden emlékét. Csak az ilyen erősek maradnak meg, amiről fent volt szó.

2021. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez tény. Tehát amíg pici a gyerek, addig nagyon sok emléke van évekre visszamenőleg. Pl. a 2-3 éves visszaemlékszik 1 éves korára és 3 évesen 2 éves korára. Nekem 3 évesen megmutatta, hol volt egy évvel korábban a karácsonyfa. 3 évesen simán visszaidézett 2 éves kori emlékeket, hogy papának fájt a dereka és hogy lufit dobáltak az unokatestvérével. Ezeket később mind el fogja felejteni.
2021. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem hiszem el! Ebben a pillanatban odaállt elém a 7 éves gyerekem és közölte, hogy csak egy emléke van 2 éves korából, amikor a játszótéren voltak és beültek egy vonatba és apa fogta az ölében.

Szerintem nem játszótér volt az, hanem gyereknap és a kisvasút, ami körbement a sínen. Szerintem inkább 3 éves lehetett, de nagyot nem tévedett.

A fura inkább az, hogy fogalmam sincs, ezt most miért mesélte el. Nem szoktam vele megbeszélni, amiket gyakorikérdésen levelezek. Néha tényleg olyan érzésem van, hogy telepatikusan rám van kapcsolódva. (1-es és 3-as vagyok)

2021. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
Nekem másfél éves kori az első, utána 2 éves koromtól szinte mindenre emlékszem.
2021. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Emlékszem a régi szobánkra, ott feküdtem, szerintem a kiságyamban , amire a legjobban emlékszem, az a kis babaingem színe, mintája. A kezemben tartottam a csörgőm, meg egy plüs nyuszit nézegettem, aminek nagyon szép szinei voltak. Nagyon pontosan emlékszem mindennek a színére, mintájára. Egyszerű emlék, valamiért mégis megmaradt. Amikre leinkább emkékszem olyan régről, azok színek, minták, apró részletek, hangulatok, a szoba berendezése. Semmi komoly.
2021. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat :)
2021. júl. 29. 16:35
 8/9 anonim ***** válasza:
6-7 évesen maradt az első emlékem.
2021. júl. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp az egyik legkorábbi emlékem, mivel ez még a járókás korszakomból származik, és az az érdekes, hogy ennek ellenére kifejezetten tisztán emlékszem rá.

Egyik éjjel felébredtem a járókában, és elkezdtem Anya után kiabálni a másik szobába, ő pedig átjött hozzám és átvitt maga mellé. A továbbiakban pedig vele aludtam reggelig.


27/F

2021. júl. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!