Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szórakozóhelyen dolgozom,...

Szórakozóhelyen dolgozom, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, én egy szórakozóhelyen vagyok portás, ha úgy tetszik ilyen kidobó féleség, azért írtam így, mert hivatalosan ez ilyen... félig vagyon- és biztonsági őr, és félig konfliktuskezelő, de soha nem dobok ki senkit, mert a főnököm óva intett, hogy ezt a részét bízzuk inkább a rendőrségre, és ne kezdjünk magán akcióba.


Na most maga a rendszer elég jól működik, mert a vendégkör java része tisztel, és szeret, mert én a legrészegebb emberrel is kedvesen bánok, talán ezért kedvelnek ennyire, mert célom, hogy jól érezze magát mindenki!

Ezért is vannak velem a főnökeim nagyon megelégedve.


Na most viszont történt egy eset, amiről érdekelne a véleményetek.


Bejött három ember, abból az egyik börtönviselt, kábítószer hatása alatt álló, közösségellenes, erőszakos viselkedést tanúsító egyén, aki először provokálta a vendégeket, majd szépen lassan bódult állapotában bokszra hívta ki az embereket...


Korábban már találkoztam vele, és fel is ismert.

Engem meglepően nem provokált, sőt... "Barátjaként" tekintett rám, mert korábbi találkozásunk során ittas volt, de normális, ezért is lepődtem meg.


Nagyon durván félelmet keltett a fiatalok körében, mert senki nem akar egy ilyen emberrel konfrontálódni, ahogy én sem.



Hozzám egy rossz szava nem volt viszont eldurrant az agya, és megfenyegett mindenkit, hogy elmegy a szamurájkardjáért, és szét kaszabolja az egész helyet, az ott tartózkodókkal együtt.


Az a baj, hogy másfél órán keresztül próbáltuk a saját haverjaival megnyugtatni, és távozásra bírni, de szinte lehetetlennek bizonyult, mert újra és újra bekapcsolt benne valami provokálásra sarkaló viselkedésmód...


Na most a józan eszem egyből azt diktálta, hogy hívjuk ki a zsarukat, de mivel nem valósult meg bűncselekmény, így legfeljebb 72 órára viszik be, de talán még annyira sem, és az ilyen alvilági emberek, akik retorziók közt élnek, bele se mernék gondolni mikre képesek, ha egy ilyen helyzet valósul meg, és újra szabadon garázdálkodik.



Próbáltuk bódult állapotában megkerülve az egóját, nyugtatgatni, de újra és újra bekapcsolt benne a "nem vagyok köcsög" vagy "nem vagyok én csicska gyerek, gyertek ahányan vagytok" lemez.

Elkezdte ütni a körülötte lévő tárgyakat az utcán...


Tudom, nehéz börtönt megjárt, és lelki sérülések garmadájától vérző, s eltorzult lélekkel bármit is kezdeni, de tud erre valaki valamit mondani?


Lehetetlennek tűnt felmérni a helyzetet meddig megy el, és hogy mi mit tudunk csinálni?


Persze bennem van, hogy csak a szája jár, de soha nem lehet tudni, mert ha megjelenik egy emberi élet kioltására alkalmas eszközzel, és beüt a para, akkor... bele se merek gondolni.


Vélemény?

Előre is köszi



2021. aug. 6. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hozzám egy rossz szava nem volt viszont eldurrant az agya, és megfenyegett mindenkit, hogy elmegy a szamurájkardjáért, és szét kaszabolja az egész helyet, az ott tartózkodókkal együtt."


"Na most a józan eszem egyből azt diktálta, hogy hívjuk ki a zsarukat, de mivel nem valósult meg bűncselekmény"

- ezért a rendőrök simán beviszik.


Vagy inkább megvárod, amíg tényleg visszajön a szamurájkardjával és szétkaszabol mindenkit és majd utána hívod a rendőröket? LOGIKUS!!!

2021. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam benne évekig, és ez már kimeríti a garázdaságot. Egyből a rendőrséget kell hívni, és azt meg úgysem fogja tudni, hogy ki hívta ki őket.
2021. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi srácok a válaszaitokat.


#1

Az a baj, hogyha kijön, visszajön 20 másikkal, sajnos ismerem az ilyet, de igen, tök igazad van, és köszönöm


2#

Szintúgy köszönöm, sajnos be kell látnom, hogy van amikor csak kisebbik rosszat lehet választani, vagy szimplán csak túlértékeltem magam, hogy ezt is meg tudom oldani..

2021. aug. 6. 12:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően jól kezelted a helyzetet. De legközelebb rendőrség.
2021. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha én azt látnám, hogy egy szórakozóhelyen 1,5 órán keresztül tutyi mutyiskodnak férfiak mert nem bírják kirakni, hát én az életbe nem mennék oda többet.

Én pultos vagyok. Nő létemre nem 1 börtön viselt kan c-t küldtem már el a Picsába ha azt láttam, hogy inzultálja vagy zavarja a vendégeket. Ha fenyegetőzik tovább vagy nem távozik azonnal hívtam a rendőrséget. Nem vártam órákat. 10 perc az egész. Viselkedsz maradsz, ha nem megy akkor lehet távozni. És egyértelműen nem volt számára kiszolgálás a következő alkalommal ha beakart volna jönni.

2021. aug. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4

Köszi!! Igen!


#5

A tutyimutyiskodás már kint volt, és nem a vendégek előtt, kirakni sikerült, a probléma utána jött, leginkább azért álltunk kint hogy be ne menjen már..

Ui.: Azért vigyázz, mert van amelyiknek semmi se Szent, és az ördög nem alszik..

2021. aug. 6. 14:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy erőszakmentes kommunikáció nevű dolog, amivel lehet próbálkozni, de a szakszerű tényleg a rendőrség lenne. A legprofibb pszichológus se tudna bírni vele csak szavakkal, főleg ha önkívületben van a kábszi(k) miatt.
2021. aug. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Börtönviselt volt kollégám mesélte hogy alapjában véve a börtönviseltek higgadt, megfontolt emberek,mivel bent lenyugszanak és átértékelik az életüket. Régen egy többszörös erőszakért ült börtönviselt embernek több százezer Ft-ot ígértem, illetve adtam neki megbízást ha visszaszerzi egy ismerősömtől az ellopot tulajdonomat,mivel rendőrséghez nem fordulhattam. Először 25% előleget kért, de közöltem vele hogy csak a végén, átvételkor fizetek, akkor kapásból visszautasított.

A fenti történet is viszont azt támasztja alá hogy sajnos vannak kivételek

2021. aug. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szájkaratésoktól kell tartani, hanem a csendes őrültektől! Azok nem szamurájkardoznak. Hirtelen erős arcra mért ökölcsapás vagy beléd vágja gyorsan pillangó kést, bicskát és ennyi!
2021. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb 10 évvel ezelőtt az akkori párommal lementünk a közeli szórakozóhelyre.

Egy hasonló figura megjelent aki rárepült a barátnőmre válogatott szavakkal próbálta meggyőzni hogy vele sokkal jobban jár mint velem.

(25ös káró van alattam ezalatt mi lehet teeeeeee)

A "kidobónak" jelezve lett a probléma aki le se tojt minket...

Amikor odáig fajult a dolog hogy akkor ő most felrakja az asztalra és megbssza... akkor kihívtam a rendőrséget. A "kidobó" szerint mindenki kulturáltan szórakozik nincs semmi atrocitás.........

Nagynehezen a jard távozásra szólította fel emberünket....


A sors pikantériája hogy rá kb 1 hónapra a "kidobónk" akinek fogalma sem volt róla, de a hitelkérelme rajtam futott át... :)

2021. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!