Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha jó nyugdíjat szeretnék,...

Ha jó nyugdíjat szeretnék, akkor nem kellene elmennem dolgozni?

Figyelt kérdés

A szüleim most lettek nyugdíjasok. Nekem még 18 évem van hátra. Anyám végig dolgozott 45 évet, hivatalban, nem sokkal a minimálbér felett. A nyugdíja 130 ezer Forint lett. Apám 22 évet dolgozott hivatalosan, bejelentve. Utána elment maszekolni, nem fizetett se adót, se nyugdíjjárulékot ahogy ez lenni szokott. Ezzel csak most hagyott fel, ahogy megállapították neki a nyugdíját. Már meg is kapta az első 2 havit. 178 ezer lett neki, havonta. Úgy, hogy tényleg csak 22 éve van, anyám 45-ével szemben. De abban a 22 évben jó fizetése volt, így kikalkulálták, hogy ennyit kell kapnia, mivel az utolsó dolgozott X év átlagát nézik részben, ha jól tudom. Nekem eddig 350 ezer Forint volt a havi fizetésem. Most viszont egy (munkán kívüli) sérülés következtében nem tudom már azt a munkát végezni, amit egész életemben csináltam. Két állás jöhet szóba, a legjobb is csak 150 ezret fizet. Apám azt mondja, hogy ne vállaljam el, mert ha innen megyek nyugdíjba, akkor csak 130 ezer körüli összegre számíthatok. Míg ha nem leszek bejelentve sehova, és majd a 25 év munkaviszonyommal megyek el nyugdíjba, akkor ennek akár a kétszeresét is kaphatom.

Tényleg megérheti akkor a nyugdíj miatt inkább nem elmenni dolgozni? Tudnék csatlakozni az egyik ismerősömhöz, maszekban dolgozik ő is, és ott is meg tudom keresni ezt a 150 ezret átlagosan, viszont szinte biztos hogy lennének olyan hónapok, amikor nem lesz munka, tehát kiszámíthatatlanabb a bevétel, mint egy fix munkahelyen. De ez elvileg nem jelentene nagy gondot, tudnék félrerakni.

Szerintetek melyik a jobb választás?



2021. aug. 7. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Nem éri meg így a maszek
2021. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jezusom.......... mi gondolkodasa van egyeseknek.
2021. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szülni kell és lesz lovetta.
2021. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!