Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha az emberek...

Mit tegyek ha az emberek sokszor nem vesznek észre és láthatatlannak érzem magam? Nem mellesleg jó páran ki is használnak.

Figyelt kérdés
Na az egész úgy van, hogy megpróbálok jó barát lenni, de valamiért nem nagyon figyelnek rám az emberek, akkor sem ha mondok valamit, hogy figyeljenek vagy konkrétan mellettük állok. Sokan kihasználnak, mert jó tanuló vagyok és lemásolják a leckém vagy a kedvességem miatt használnak ki... Mit tegyek? Sokat hallgatok zenét, a hangulatomhoz illően, de mostanában már ahhoz sincs kedvem.
2021. aug. 11. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Akik nem figyelnek rám (egészséges kereteken belül, például soha nem hallgatják meg mit szeretnék mondani), azok nem a barátaim és ha nem változtatnak ezen akkor nem is lesznek, esetleg ismerősök.

Nálam is hasonlóan volt egy darabig, mindenki csak a leckémet akarta. Aztán változtattam a dolgon, mert ez így nem volt normális. Csak az kapja meg, akire tudom hogy számíthatok. Nem pont háziban, ha abban nem annyira jó, de akármilyen más területen. Elküldi a leckét, ha valami kérdésem van válaszol, ha segítség kell akkor segít. Tehát oda vissza megy a dolog. Ne érezd magad rosszul, ha esetleg megharagszanak, mert nem adod oda. Nem várhatják el tőled (és ne is hagyd), hogy te mindig mindenkit megments, de mikor neked van szükséged valamire, akkor mindenki eltűnjön.


Olyanokkal barátkozz, akik észrevesznek, meghallgatnak és kölcsönösen számíthattok egymásra, ne hagyd, hogy ilyenek mérgezzék az életed!

[link]

Ezek általában csak az önbizalmad veszik el (valószínűleg ezért nincs kedved a zenéhez sem), és azt éreztetik veled láthatatlan vagy. Nekem ilyenkor ilyen posztok szoktak erőt adni, és emlékeztetnek, hogy ez nem így van. Akármikor lehet nemet mondani, ha számodra nincs pozitív hatása annak a kapcsolatnak.


Akár az interneten is beszélgethetsz, ott szélesebb a kör.

2021. aug. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olyanokkal barátkozz akik figyelnek is rád,akik nem azokkal te sem törődj. Ne hagyd hogy kihasználjon mindenki, annak segíts akire te is számíthatsz
2021. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alapján amit írsz nekem nagyon úgy tűnik, hogy tudat alatt megpróbálsz igazodni mindenkihez a környezetedben és nem szólalsz fel, ha valami nem tetszik, nincs elég önbizalmad. Szerintem ilyenkor a legjobb azzal kezdeni, hogy megtalálod magadban az értéket és megtanulsz nemet mondani. Ez persze nem két nap és ha sikerül is, akkor sem 1 hét alatt fog megváltozni az emberek azon köre, akiket beengedsz, viszont hosszútávon muszáj megtanulni nemet mondani. Lehet hogy most még csak a házid kell, de később, majd ha már dolgozol, akkor hidd el, mindent is rád fognak sózni és észre sem fogod venni egy idő után.
2021. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor vesznek észre, ha jól érzik magukat veled. Manipulálni kell, de csak az igazat. Pl. De szép a hajad!

A zemberek talajt keresnek, akik felemeli őket ebből a pokolból, amiben élünk.

2021. aug. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!!:) Nagyon jók ezek a tanácsok. Csak hát van még egy probléma :/ Az van hogy van egy barátnőm akivel nagyon jól elvagyok és ha pl. összeveszik a legjobb barátnőjével ( nem én vok az ), akkor persze hogy jó vagyok én is vigasznak meg kibeszélésnek de ha kibékülnek, vagy esetleg mással hirtelen nagyon jóban van akkor én eltűnök a képből. Pff... Nme tudok mit tenni
2021. aug. 11. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Hasonló a helyzet, ha nincs ló jó a szamár is.

Két lehetőség van, ami nálam számításba jöhetne ilyen esetben, a helyzet súlyosságától függ:

Vagy tartsd vele a kapcsolatot, de ne legyetek legjobb barik a te oldaladról sem. Mikor nincs más (ne ugorj első szóra, ha ő se tenné), és csak néha beszélgessetek, találkozzatok, de ami történik, az kétoldalú legyen. Ne csak te legyél támasz, hanem ő is, ne mindig találkozzatok mikor ír, néha nem baj, ha lerázod, ahogy ő is, mikor mással van jóban. Nehéz, de különben megint csak kihasználásról van szó és kisebb rendűnek fogod magad érezni miatta, ami nem éri meg.

A másik, ha az előbb felvázolt dolog sehogy nem jön össze, az a barátság megszakítása. Nem jó ha valaminek vége van, de tudni kell mikor jobb inkább elengedni a dolgokat, mint hogy neked legyenek belőle lelki problémáid.

Biztosan találni fogsz egyszer olyan barátot, aki színtén érdeklődni fog irántad és segíteni amiben tud, de ne keress görcsösen és ne ragaszkodj minden emberhez, akivel találkozol. Ha nem érzel egy barátságot kétoldalúnak, akkor jobb minél előbb véget vetni neki, az nem az igazi.

2021. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1-es/6-os meg mindenki nagyon köszönöm nektek, hogy ilyen jó válaszokat adtok és tanácsoltok.
2021. aug. 12. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!