Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy senkinek...

Miért van az, hogy senkinek nem jön össze a szerelem a családban + az anya-lánya kapcsolat borzalmas? Ez valami átok, vagy mivel magyarázható? 20/l

Figyelt kérdés

Apám és anyám kiskoromban szétmentek. Anyámnak voltak kapcsolatai, de egyik sem volt tartós, most egy jó ideje egyedül, amióta végre sikerült kitennie a lakásából a pasit. Apámnak kb 15 év alatt 1 kapcsolata volt, azt hiszem nem tartott 1 évig sem, azóta senki, nem is akar (neki anyám volt és anyám is marad a nagy szerelem, annak ellenére, hogy ráhagyott engem, amiért pokolian csalódott benne, mint a gyerekének az anyja). Nekem sosem volt párkapcsolatom, nem vonzódtam senkihez, pedig nem vagyok aszexuális, se apáca, se halvérű.


Apai ágról, a néhai nagyapám elvált nagyanyámtól, utána soha nem volt senkije (nem azért, mert ő volt a nagy Ő). Néhai nagyanyám újra házasodott, de a saját anyja nyomására, egy olyan gyökérhez, akit nem szeretett, és élő fertő volt (vele éltem 10+ évig, akkorra nagyim már rég halott volt, az a gyökér nem mosott kezet, wc melle vizelt, kádba vizelt, nem mosott fogat, mindent összetapicskolt, stb, stb, stb, és ezt fiatalként is így tette). Dédszülőknek se volt szép házasságuk.


Anyai ágról, még élő nagyanyám kétszer házasodott, elsőnél meghalt a férje, vagyis nagyapám, másodiknál válás lett a vége, azóta nem volt senki. Még élő dédnagyanyám, tudtommal egyszer házasodott és egyszer vált. A férje megzakkant, őt és nagyanyámat baltával kergette végig a lakásban (anyám szerint a háború volt rá hatással, ott pattanhatott el valami), kicsit iszákos is volt. Anyám azt mesélte, hogy a dédnagyanyám szüleinek házassága sem volt idilli. Anyámnak van egy féltestvére és egy vérszerinti. Féltestvér nagynéném elvált, nem jött össze. A másik, a nagybátyám pedig úgy tudom, neki se akaródzik a szerelem.


Mellékesen, az anya-lánya kapcsolatok se túl szépek anyai ágról. Engem anyám elhagyott (csak néhány éve tartjuk ismét a kapcsolatot), így mondhatni semleges és jó között van most, de 15 év kiesett. Nagyanyám uralkodó-megmondó-önsajnáló típus, szintén nem volt idilli a kapcsolatuk, mostanra meg csak azért jobb, de jó, mert anyám külön él és tartja a kellő távolságot + mióta dédi otthonban van, állítólag nagyanyám normálisabb lett (én már évek óta nem kérek nagyanyámból). Dédim elmondások szerint nagyanyámnál is rosszabb (életemben talán 7x találkoztam vele, még kiskoromban), folyton osztotta nagyimnak az észt és minden mást.


2021. aug. 12. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Azzal magyarázható, hogy szépen lassan tudat alatt eltanultátok a szüleitektől a rossz mintákat és akaratlanul is azokat követitek, ezért nem tudtok megmaradni egy normálisan működő kapcsolatban. Valószínűleg egy jó szakember és a kitartás segítene, de amíg nem önmagadban keresed a hibát, addig nem fogsz fejlődni. Mindig azon legyél, hogy te mit csinálhatsz jobban, mint a szüleid, és akkor neked talán jobban is fog menni. Addig próbálj fejlődni, amíg nem sikerül úgy ahogy szeretnéd
2021. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A halvérű nyugodt típust jelent. Gondoltam szólok, szerintem a forróvérű szót kerested :D
2021. aug. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!