Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyedül,fiatal lányként...

Egyedül,fiatal lányként külföldre menni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elég furcsán indult az életem. 17 éves korom óta szüleimtől külön élek, a párommal akit bár szeretek de úgy érzem csak lehúz. Nem dolgozik, az anyján keresztül tud csak érvényesülni, ha tervezünk is csak magamra számíthatok, én gyűjtök pénzt stb.

Kezdem unni, hogy se barátaim, se rendes keresetem de még amim van azt is mindig másokhoz mérten költöm el, sosem arra amit én szeretnék valójában. Mivel nem tapasztaltam még meg milyen, egyedül lenni...szingliként létezni, saját magamra számítva létezni stb. Ezért arra gondoltam, hogy megpályázok egy külföldi munkát, szállással és elkezdem a saját önálló életem és tapasztalásom.


A másik a fővárosba költözés és tanulás lenni, de egyre inkább látom azt, hogy anyagilag azt sem lenne előre lépés számomra.


Szerintetek megéri hagynom csapot papot, hogy megéljem az egyedüllétet, önállóságot vagy nagyon elrugaszkodott?



2021. aug. 15. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt akarod tenni, akkor semmiképp sem külföld. Én inkább megyeszékhelyet javasolnék budapestiként, mert a leírtak alapján nem lenne jó ha nem sikerülne, és csalódottságodban esetleg kapcsolatfüggő lennél, mert bp nehéz terep.


Úgyhogy én megyeszékhelyet mondanék.

2021. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
En is azt mondom, eld meg, de ne kulfoldon. Az anyagi bukas es trauma lenne elsore.
2021. aug. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Én is most pont egy ilyen lépés előtt állok, csak srácként. Vannak ismerőseim, akik szintén kiutaztak külföldre teljesen egyedül, és ha munka mellett az ember időt fordít arra, hogy felfedezze az adott országot és élményeket gyűjtsön, akkor rengeteget tanulhat önmagáról, és arról, hogyan találja fel magát egy idegen környezetben is jól.

Ha biztonságos helyre utaznál, akkor szerintem ez mindenképp egy sorsfordító döntés lehet, és ha nincs nagyon erős honvágyad, és ki tudsz lépni a komfortzónádból, akkor biztos, hogy nem fogod megbánni.

Milyen úticélokban gondolkodtál? :)

2021. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Lehet menni külföldre is, de szerintem az nagyon súlyos mélyvíz hirtelen, mint szűzlánynak a feka férfi gangbang.

Ennek ellenére, ha bátor vagy, megpróbálhatod, de ha nem rendelkezel megfelelő nyelvtudással és szakmai tudással, hogy egy jó munkád lehessen, nagyon nehéz lesz.

Én kimentem egyedül, de már előtte éltem egyedül 1-2 évet egy magyar városban így megtanultam az egyedül boldogulást és lediplomáztam, így jó munkalehetőséget kaptam és tudtam lépni.

2021. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

az egyedül élésnek, magadról gondoskodásnak is meg vannak a gazdasági, logisztikai és pszichés kihívásai is. a külföldön élésnek ezen felül további nehézségei is vannak. pl. idegen környezet, távol a családtól, barátoktól, senkire nem támaszkodhatsz. lehetnek előnyei is, de azért elsőre elég mély víz tud lenni. főleg ha nem ismered az adott országot és kultúrát, így még nehezebb érvényesülni.


van jópár barátom, akinek bejött a külföldre költözés. de olyat is ismerek, aki kiment, megpróbálta, belebukott és hazakullogott. sok tényezőn múlik.


érdemes lehet elgondolkodni akár a folyami vagy óceánjáró hajón vállalt munkán is. itt előre szerződnek, tervezhető a fizetés, biztos a szállás, nem kell rá költened. cserébe a munka kemény, kevés a pihenés, olvass utána mások tapasztalatainak!


most a járvány sok mindent megnehezít a nemzetközi utazásban. emiatt is érdemesebb lehet itthon próbálkoznod. viszont az biztos, hogy külföldön jobban lehet keresni, ha sikerül - viszont a költségek is magasabbak lesznek nem csak a szállással, hanem utazással, egészségüggyel, minden mással is.

2021. aug. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy próbát megér, feltéve ha úgy érzed nem lennél elveszett külföldön, és minden adminisztratív dolognak utána jártál, illetve ha már kiutazáskor van lehetséges munkahely. Ha nem jönne össze, bármikor hazajöhetsz (igaz annak is megvannak a maga nehézségei) de a külföldön szerzett tapaszgalat mind a magánéletben mind a munkában egyértelműen előnyt jelent. De természetesen gondolom az elsőszámú cél, hogy sikerüljön felépítened kint egy életet.
2021. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!