Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már olyan, hogy hozzátart...

Volt már olyan, hogy hozzátartozótok/ismerősötök halálánál inkább megkönnyebbültetek, mint hogy szomorúak lettetek volna?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. nagyon beteg (esetleg nagyon idős is volt) hozzátartozóra, esetleg olyan ismerősötökre, akinek annyira kibírhatatlan, rossz természete volt, hogy nem voltatok szomorúak, amikor meghalt, sőt, inkább könnyebbséget éreztetek?

Ha volt ilyen, ki volt nektek?



2021. aug. 25. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy közeli rokont egy baleset után újraélesztettek, de az agya erösen sérült, semmit nem tudott magáról, mesterségesen táplálták, lélegeztették, de elvileg élt.

Akinek jogában állt, ö azt nyilatkozta, hogy ha netán újra leállna a szive, nem éleszthetik újra, ami kb két hét múlva meg is történt.

Mindenkinek nagy könnyebbség volt, korábban egy nagyon aktív, családszeretö, kommunikatív ember volt, ilyen élöhalottként látni borzasztó érzés volt, és mindenki biztos volt benne, hogy ha lenne rá lehetösége dönteni, ö sem akart volna így maradni.

2021. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Girlll3 ***** válasza:
100%
Igen, mamám halálakor. Csak szenvedett, sérült a memóriája agyinfarktus miatt és nem tudta miért vak. Fél percenként azt kérdezgette.
2021. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mamámnál. Tüdődaganatos volt amit műtöttek, de áttétes lett agyban. A sugárkezelésektől viszont teljesen elsorvadt az agya és az utolsó fél éveben vegetált, ágyhoz volt kötve otthon, pelenkázni kellett. Már nem ismert meg senkit, nem tudott beszélni sem.


Előtte egy mosolygós, kedves, beszédes, folyton jövős-menős nagyi volt, borzasztó volt úgy látni és végignézni a folyamatot amikor 80 kilóról 35 kilósra fogy és fokozatosan tűnnek el az emlékei, plusz hallucinált is.


Neki megváltás volt a halál. :(

2021. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Apai mama.

Az utolsó hónapjai kemények voltak, és végig kórházban töltötte őket. Pontosabban egyikből küldözgették a másikba.

Nagyon rossz állapotban volt, ijesztő, üveges és üres lett a tekintete, állandóan pelenkázni kellett, abszolút nem érezte, hogy mikor kellett a következőt feltenni, mozogni nem akart, emiatt veszekedtek is vele elég sokszor. Összevissza beszélt, néha nem tudta hol van és mi történik vele, dolgok estek ki. Teljesen leépült, és látszott rajta, hogy ő már régen feladta.

2021. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Girlll3 ***** válasza:
100%
De most így belegondolva minden hozzátartozómnak egy megváltás volt. Édesanyámnak is iszonyatos fájdalmai voltak a rák miatt. Nénémnél is sejtettem valahol, hogy nem jön már haza. Mikor elvitte a mentő, adtam neki búcsú puszit. Ő is nagyon beteg volt, csak szenvedett. Persze, reménykedtem az utolsó percig, hogy ez mégsem igaz. Még az utolsó napon is, amikor bementem elbúcsúzni tőle, borzasztóan nézett ki, de volt egy minimális remény bennem, nem akartam elfogadni, hogy ennyi volt. Egy ponton túl, nagyon betegeknél, akiken nem tudnak segíteni, a halál megváltás és az itt maradtaknak meg mély fájdalom, hogy soha többet nem találkozhatunk, nem beszélhetünk.
2021. aug. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!