Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a legalpári...

Miért van az, hogy a legalpáribb, legmocskosabb stílust a szülők engedik meg maguknak, akik a tudatos gyerekvállalással vagy gyerektelenséggel kapcsolatos kérdések és cikkek alá fűznek kommentet?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy olyan emberekből jön elő az állat és olyan emberekkel nem lehet elfogulatlanul, higgadtan beszélni, akik pont arra tették fel az életüket a szülőséggel, hogy jó példát statuálnak és elfogadást hirdetnek azáltal, hogy nem mennek neki állat módjára más kulturáltan megfogalmazott, de az övékkel ellentétes véleménye miatt másoknak?


Komolyan néha leesik az állam, hogy anyukák milyen undorító, rosszindulatú stílusban tudnak fogalmazni és más nők vagy ha van, a gyerekük halálát is kívánni. Múltkor is volt egy kérdés, ahol a kérdező gyerektelen volt (tudom, sok ezek közül provokatív, de ez épp nem volt az) és az alatt is olyanok mentek, hogy "biztos azért nincs gyereked, mert senki sem akarna neked csinálni" meg "a szüleid biztos gyűlöltek, azért lettél ilyen elmebeteg gyerekellenes". Még egy gyerektelentől is sokallom ezt a színvonalat, de egy szülőtől főleg visszataszító. És akkor még ott vannak azok a megjegyzések is, hogy "remélem, a te gyereked is átéli ezt" vagy "remélem elvetélsz" "majd jól otthagynak/megcsalnak terhesen" meg ilyenek.


Hogy züllöttek le ilyen szintre a kismamák (tisztelet a kivételnek)? Milyen anya az, aki más gyerekét (legyen az felnőtt vagy gyerek) ilyen szavakkal illeti?


Nem szeretnék provokálni, de ilyen hangnemet még a nőgyűlölőktől sem hallok, pedig aztán ott is van baj.


2021. aug. 27. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Remélem nem arra kérdésre gondolsz ami a múltkor itt a "kutyával pótolt gyerek hiányára irányult", mert az igencsak provokatív és bicskanyitogató kérdés volt. Ráadásul a kérdező a továbbiakban is gusztustalan stílusban nyilvánult meg az anyákról és a gyerekekről is. Majd a végén még ő sértődött meg, mert vissza felé is ezt a stílust kapta. Egy agyrém volt az a kérdés meg a kommentek is.
2021. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mit nem lehet érteni azon, hogy "tudom, sok ezek közül provokatív, de ez épp nem volt az"?


Nem kell mindig a kérdésre fogni, sajnos megtörténik anélkül is. Benne vagyok néhány Facebook csoportban, hihetetlen, amit emberek (főleg anyukák) művelnek, konkrétan torokra mennek anyatigris módjára. Egymásnak is meg a gyereketeleneknek is. Ártatlan hírcikkek alatt is hihetetlen undorítóak tudnak lenni. Például volt egy cikk arról, hogy a diákok 4000-et kereshetnek óránként és ott is csak a mocskolódás ment, hogy semmirekellő sz*rháziak, nekik bezzeg 3 gyerekkel miért nem jár ez meg az. De volt hasonló egy olyan poszt alatt is, ahol valaki az abortuszról kérdezett (azoknak a véleményét kérte, akik egyáltalán nem akartak gyereket és védekeztek is, hogy őket mennyire viselte meg). És ott is mindenki legyilkosozta, le lelketlen hulladékozta meg ment a duma, hogy "remélem, örök életedre meddő leszel" meg "anyádnak is el kellett volna vetélni" meg ilyenek... A profilképén meg ott virít a gyerek.

2021. aug. 27. 14:10
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Jolvan bocsánat, csak azért mondtam mert én az alatt a kérdés alatt láttam ilyen válaszokat amiket írtál. Ne vedd le a fejem.

Nekem ezek miatt is nincs Facebook profilom. 2 gyerekem van de ezeket én se tudom elviselni. Valószínű azért sok az ilyen, mert mostanában piedesztálra emelik azt aki szül egy gyereket, igaz, hogy hülye mint a s*gg de el is várja, hogy ő részesítsék külön figyelembe mert ő szült. A gyereke meg a legtökéletesebb lény a világon. Mindneki más alsóbb rendű szerintük és ezek az anyák még általában buzdítják is egymást a hülyeségre. Plusz mostanában a kormány is oda meg vissza van a sok családos intézkedéssel, így mégjobban az érezheti egy két nő, hogy csak azért mert ő anya, és szült egy gyereket bármit megtehet. Mondom ezt úgy, hogy nekem is van kettő.

2021. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jójó, bocsánat, nem akartam levenni a fejed, csak féltem, hogy itt is az van kialakulóban épp. :D


Igazad lehet, az egyik, amire én is gondoltam, az pont a kormány családmániája (ami sajnos a családosoknak is inkább átok szerintem hosszú távon). Amire még én tudok gondolni, hogy sokan a szülési szabadság/gyes miatt bezártak, unatkoznak, szellemileg nem túl felemelő a sírást meg hasonlókat hallgatni egész nap és ettől lesznek ennyire frusztráltak. A covid miatti korlátozások is sok emberből kihozták az állatot, azért tippelnék erre.

2021. aug. 27. 14:27
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Háboroghatsz akár magadban is, akár nyilvánosan is ezen, de aki úgy tekint magára, mint "kiválasztott", abból időről-időre felszínre a "gonosz törpe". Ezzel nem tudsz mit kezdeni, - én a sorsukra szoktam hagyni őket, aztán azt kezdenek magukkal mérgükben, amit akarnak. Kaptam én is érdekes privátokat - pl. itt is - hasonló stílusú, nőstény bőrbe bújt barmoktól, melyeknek meglepő módon olyan "édi" felhasználó neveik voltak, mint "Babuci_n^^80000", de a felhasználónév mögött valójában egy állatkerti lakókat alázó lény volt, nem túlságosan fékezett habzású beszélőkével. Tiltottam, aztán hadd röfögjön tovább!
2021. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%

4. Dehogy is, én bővítem az elmeháborodott anyukák táborát 😄

5nek igaza van, rájuk kell hagyni, majd megunják egyszer.

2021. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Bocsánat, NEM bővítem 😄😄😂 6 voltam
2021. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
😂😂 A második hszedből már látszott, hogy nem vagy közéjük való :)
2021. aug. 27. 14:42
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
8. Közéjük való 😅 de tényleg ezek olyanok mint valmai külön szekta néha. Ijesztőek.
2021. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10%
A kérdéseddel azt sugalmazod, hogy akinek gyereke van, az bunkó, meg undorító a stílusa. Ez nem így van. Egy adott embernek van ilyen vagy olyan stílusa, bunkó vagy épp ellenkezőleg, tárgyilagos. Ez független attól, hogy van-e valakinek gyereke vagy nincs. Légyszíves ne általánosítás! Mindenkit minősít a saját hozzászólása, de durva általánosítás és provokáció azt állítani, hogy a szülők azok, akik bunkók, agresszívak, stb. Másrészt meg minden emberből a legrosszabb oldalát hozza ki, ha támadva érzi magát egy számára érzékeny ponton, függetlenül attól, hogy az adott megjegyzést tényleg támadás a szánták-e. Ha pl én az ételek kategóriában, a vegetáriánus alpontban kijelentem, hogy mennyire szeretem a húst, és voltaképpen az állatok azért vannak, hogy ki használjuk őket, ja, mellesleg bundákat gyűjtök, akkor akármilyen tárgyilagosan is jelentem ezt ki, biztos, hogy kapok agresszív, bunkó stílusú hozzászólásokat, mert van, akinek ez a legérzékenyebb pontja.
2021. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!