Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen és mennyi ruhája kéne...

Milyen és mennyi ruhája kéne lennie egy embernek?

Figyelt kérdés

Tehát jó lenne, ha számszerűsítve írnátok le, hogy mondjuk 5 póló, 2 farmer stb. Köszi!


A kérdés azért született meg, mert fél évig nagyon spóroltam, hogy össze tudjak szedni egy jelentősebb összeget és nem is vettem magamnak ruhát nagyon, csak amikor már tényleg nem volt mit felvennem. A jelenlegi ruhatáram:


3 póló amit feltudok venni (abból 1 kezd már tönkremenni) és 2 ami "szükség esetén jó",

1 farmer ami csak szükség esetén jó, de igazából már rég ki kéne dobni

4 rövidnadrág amiből 1 felel meg utcai hordásra a többi csak otthonra jó (festék, hipó stb)

2 pulcsi

1 téli és egy nyári cipő.


Szeptembertől sűrűn fogok emberek közé járni és be kell vásárolnom. Miből mennyit vegyek, miből mennyi a minimum? Otthonra sincs egy hosszú melegitőm se amit feltudnék venni és ez nagyon zavar.


2021. aug. 27. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Kor, nem, foglalkozas, hobbi? Ezeket jó lenne tudni! :)
2021. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne onnan közelítsd meg, hogy mennyinek "kell" lennie. Ilyen amúgy sincs. Mindenkinek más mennyiségre van igénye. Azt gondold végig, hogy te hova jársz, mit csinálsz, ahhoz mire van szükség. Ha gyakran kell majd kiöltöznöd, akkor öltöny, ingek, zakók, nyakkendők kellenek neked. Ha sokat fogsz kirándulni, akkor szükséged lesz egy strapabíró túracipőre stb.

2 tanácsot fogadj meg: vegyél legalább néhány jó minőségű, tartós cuccot. Pl. márkásabb farmer, jobb cipő, rendes táska. A másik, hogy olyan dolgokat vásárolj, amiket lehet egymással kombinálni, nem ütik egymást sem színben, sem stílusban.

2021. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
F, 20 és 30 között :D Munka ruha van, hobbihoz meg nem kell szerencsére semmi plusz ruha. :)
2021. aug. 27. 22:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, rajtad múlik, meg hogyan mosol... Nekem nyárra pl. van kb 15 db felsőrészem, de nagyjából mindegyiket felhasználom, ebből kb 10 db, amit felvehetek munkába, a többi meg csöves stílusú, vagy nem irodába való. Elvgayok 3 pár cipővel, 2 hétre elegnedő a fehérnemű készletem (bugyi, zokni), melltartóból 3 rendes, meg 3 kényelmesebb. Szoknyából, ruhából össz.van 5 (6?) db. Rövidnadrágból 2, egyik se farmer, ilyen kis standard viszkózsort a h&mből. Farmerből van 3, az egyiket pont ma kávéztam le meg leöntöttem chiliszósszal, a másik 3 hete szennyesben van, úgyhogy jó, hogy van az a 3. :DD :D
2021. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nőként én egy nyaralásra többet viszek, mint amennyi neked jelenleg összesen van. :D


Ha egy nagyon basic ruhátárat szeretnél, akkor én a következőket javaslom így őszre:

2 fehér/világos rövid ujjú póló

1 fekete rövid ujjú póló

1 szürke rövid ujjú póló

2 hosszú ujjú póló

1 ing

2 farmer

1 vászon/khaki nadrág

1 szett sport ruházat

2 pulóver

1 kardigán

1 dzseki

1 táska semleges színben

1 sport cipő

1 vízálló cipő


Szerintem úgy válogass, hogy minden passzoljon egymáshoz. Plusz elég legyen heti 2 mosás.

2021. aug. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kávé meg a chili pont 2 olyan dolog ami nem fog könnyen kijönni, szóval asszem ideje kimosnod ami a szennyesbe van :D egyébként jó támpontokat adtatok. Nekem farmerből szerintem 4-5 kéne, vagy 2 pár nyáriasabb cipő és télre 1. melegítő is jól jönne 1 minimum otthonra, pulcsiból csak 1 újat kéne szerintem vennem. Ja meg vagy 6-7 póló, mert azt naponta cserélem. Meg valami kiegészítő dolgok
2021. aug. 27. 22:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Hat en nő vagyok, kicsit vásárlási mániám is van, szóval nekem ez nehez kérdés :D ferfiaknak (ahogy elnezem a kollegaimat, mondjuk azt aki igényesebb magára) szerintem erdemes ha van 10-12 inged, vegyesen hosszú meg rövidujjuak, esetleg poloingekbol egy 2-3, 1-2 basic polo, 4-5 farmer/chino nadrag, 3-4 pulcsi / kardigán, 2-3 par nyari meg 1-2 par telicipo, esetleg 1 par elegansabb. Kabátbol sztem erdemes beruhazni egy jo szovetkabatra meg egy jo télire. Otthonra 1-2 melegítő. Nyilván ha sportolsz akkor ahhoz sportcucc, edzocipo.
2021. aug. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na igen. Azért azt még megemlítem, hogy igényesség van bennem, sose hordok semmi elnyűtt/gyűrött vagy foltos ruhát. A divatot is nagyjából követem és nem kínaiban vásárolok, igazából a h&m a kedvencem :) De szó, mi szó nálunk a családban nem volt nagy hagyománya férfi ágon az öltözködésnek, másodrangú volt. (21 vagyok amúgy)
2021. aug. 27. 22:42
 9/9 anonim ***** válasza:
2 mindenből ! Ha koszos lesz 3-5 nap után váltod aztán bedobod a gépbe.
2021. aug. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!