Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak, akik Anna...

Miért vannak, akik Anna létükre Anikónak becéztetik magukat?

Figyelt kérdés
Két különböző név, bár vannak olyan becézéseik (Ancsa, Anci, Ani), amit mindkét névnél használhatnak. Értem én, hogy ugyanakkor van a névnap, de a Péter és a Pál sem lesz attól ugyanaz a név. Számomra ez körülbelül olyan, mintha egy Pétert elkezdenének Palinak vagy egy Pált Petinek szólítani.

2021. aug. 29. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit hülyeség, de szerintem ezzel senki nem árt neked, szóval ezen problémázni szintén kicsot hülyeség :) mindenki úgy becézi a másikat, ahogy akarja
2021. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1. Nem problémázok rajta, csak furcsállom. :D
2021. aug. 29. 10:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa kicsit igen. De ez van, ő dolguk :D
2021. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

ez már nekem is feltűnt, amikor anikónak megismert ismim bejelölt fészen és akk látom hogy ő igazából anna.

szóval valóban fura, igen.

a dolog megfejtése pedig még várat magára:DDD

2021. aug. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg furcsa, nem igazán értem én sem, hogy ez miért jó dehát na, mindenki úgy becézteti magát ahogy szeretné :D
2021. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az Anikó egyébként az Anna onallosult beceneve. Mint a Panna. De egyébként becezni barhogy lehet nincs rá szabály.
2021. aug. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
mert az Anikó az Anna beceneve, csak közben önálló névvé vált, mint pl. a Bence a Benedekből
2021. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Amiért vannak, akik Erzsébet létükre Erikának.
2021. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért a Péter - Pál meg sz Erzsébet -Erika párhuzam nagyon nem ugyanaz.

Semmi köze nincs az Anikó névnek az Anna névhez? Csak annyi, hogy az Anna becézéséből alakult ki ..(azt, hiszem, Erdélyben volt szokás így becézni az Annákat).

Mint ahogy az Anita név is (spanyol változat, jut eszembe, engem keresztanyám szokott Annának hívni, Anita vagyok), az Anett is (francia változat), meg egy rakat, már különálló név.

2021. szept. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Am most belegondolva a név evolúcióba.

Anna panni pannika anika és innen már csak 1 betű az anikó.

2021. szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!