Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez vajon igaz lehet? Meghalt...

Ez vajon igaz lehet? Meghalt ez a nő?

Figyelt kérdés
[link]

2021. szept. 6. 11:30
1 2
 1/19 Katona Dius ***** válasza:
79%
2021. szept. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Katona Dius ***** válasza:
30%
A cikket nem a magyar újságírók találták ki. Hogy tényleg meghalt-e, azt a fene se tudja. Vagy tényleg meghalt, vagy az amcsik kitaláltak egy cikket az oltás népszerűsítésére, amit a magyarok lefordítottak, mert azt hitték igaz. 1-es voltam.
2021. szept. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%

Ne haragudj, de nem értem, miért kérdezel rá egy újsághírre. Nyilván igaz.

Ha nem volna az, rögtön érkezne rá cáfolat, hogy a tanárnő nem is halt meg, él és virul, tegnap kaptam tőle kettest stb.

2021. szept. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

2-es, ha "az amcsik kitaláltak egy cikket az oltás népszerűsítésére", azt szerinted nem lepleznék le azonnal az antivaxxerek (oltásellenesek)? Akkor is, ha a nő kitalált személy lenne, és akkor is, ha élő, aki igazából nem halt meg.

Itt egy középiskolai tanárnőről van szó, akit rengeteg ember ismert, a családján és a barátain kívül kollégák, tanulók, szülők sokasága. Ha hamisan keltenék a halálhírét, az hatalmas öngól lenne, mert pillanatok alatt kiderülne, hogy él. Elsőként ő maga cáfoná.

Ha egy kitalált személyről közölnének álhírt, az is hamar megdőlne.

Ha egy létező nőről próbálnák elhitetni a világgal, hogy meghalt, azt mégis hogy csinálnák? Az eltüntetett nő egy titkos oltásnépszerűsítő akció keretében új identitást kapna, plasztikáztatnák az arcát, és új életet kezdene egy távoli vidéken, például Alaszkában? Ennek mi értelme volna?

#3 voltam, aki az előző válaszomat lehúzta, az legyen szíves, érveljen is, hogy miért.

2021. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

#3

Képzeld léteznek álhírek, főleg online híroldalakon.

2021. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

5-ös, érvet kérek. Ez nem volt az.

Egy középiskolai tanárnő nyilván rendelkezik bizonyos fokú ismertségggel, ezért a halálhíre ellenőrizhető. Az oltáselleneseknek komoly érdeke fűződne ahhoz, hogy egy esetleges, ehhez hasonló álhírt leleplezzenek. Ha álhír lenne, már rég megdőlt volna. Olvasd el még egyszer, amit a 4-es válaszban írtam.

2021. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

#6

Érdekes módon a hírességek halálának álhírére se szoktak cáfolások kikerülni sehova. Akkor meg miért pont egy tanárról kerülne ki? Főleg hogy bárki írhat bármit a netre ami nem rágalmazó és ez nem az, szimplán csak hazugságnak minősül. De gondolom az meghaladja egyesek tudásszintjét, hogy ami a neten van leírva az nem mind kőkemény igazság.

2021. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
#7 Itt nem bárkiről van szó, rengeteg amerikai híroldalon megjelent. Ha cáfolható lenne, az oltásellenesek azonnal lecsapnák a magas labdát.
2021. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

#8

Mert a jenkik annyira megbízhatóak pláne manapság....

2021. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Te nem érvelsz, csak üres, minden logikát nélkülöző kijelentéseket teszel. Itt a te tudásszinteddel van gond, nem is kicsi.
2021. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!