Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért illegális az eutanázia?

Miért illegális az eutanázia?

Figyelt kérdés

Nincs életem, nincsenek barátaim se az egyetemen se otthon, párkapcsolatom se volt, se akármilyen emlékezetes, vicces emlékem. Minden nap csak egy szenvedés, újra és újra.


Egyetlen dolog amiben örömömet leltem a gyakornoki munka volt, mert pénzt kerestem vele, és azt hittem, hogy érek valamit, legalább a havi bérem.


Van így értelme élni? Hogy csak feleslegesen fogyasszam az erőforrásokat, hogy csak egy szürke senki legyek?


2021. szept. 6. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is jobb lenne ha még legális lenne. De nem ilyen esetben, hanem már amikor csak szenved az ember...
2021. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

A szenvedő, beteg embereknél megérteném az autanázia iránti vágyat..

Az ilyen életképtelenség nem ok az eutanáziára.

2021. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
változtass magadon és akkor lesz életed, kapcsolatod, élmémnyeid, emlékeid. nyílván könnyű nekem ilyet mondani, megvalósítani már nehezebb, de rajtad múlik. nyiss a világ felé, az emberek felé.
2021. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom pont azért, hogy a hozzád hasonló alakok ne csináljanak hülyeséget.
2021. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Halálos betegeknek engedélyezném. Depressziósoknak nem. Kérj segítséget!
2021. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Hadd döntse el már az ember, hogy mit szeretne kezdeni az életével.. Ha nem lát már más kiutat, vagy elege van mindenből, esetleg úgy érzi hogy nem akar ebbe a világba tartozni, akkor nincs joga senkinek se megtiltani, vagy az útjába állni. Az öngyilkosság helyett még is csak jobb megoldás ha az eutanáziát választja az ember, még a szerveit is felajánlhatja másnak. Lelehet pontozni, engem nem érdekel, én ebben hiszek, ha tetszik ha nem..
2021. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
#6: egyetértek. Amúgy érdekes, hogy állatokat simán elaltatnak, hogy ne szenvedjen tovább, ha beteg. Azon az alapon, hogy így humánus. De az embernek végig kell szenvednie, míg ki nem múlik magától.
2021. szept. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Aki igazán akarja az megteszi maga. Másra bízni a piszkos munkát a lehető leggyávább döntés. Normális ember nem ölne meg egy egészséges embert, akkor se ha kéri. Csakis halálos betegeknek lenne szabad engedélyezni. Nem látom értelmét, hogy végigszenvedjék az utolsó pár napjukat/hetüket. De kötelezni nem szabadna ott se az orvosokat, hogy tegyék meg.
2021. szept. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Kár hogy a mai napig ott tartunk, hogy a mentális betegségeket nem tekintik komoly, önálló betegségként, és egyenesen tabu erről beszélgetni, főleg nyilvános tereken. Buszon, vagy akárhol simán ki mondják, hogy kinek mi a baja, hogy itt gennyedzik, azt vágták le, most megyek sugárra stb... De ha kimondod, hogy pszichiátria, már megy a susmus meg az elidegenedés.


Tehát nem tartom igazságosnak azt, hogy csak terminális állapotban lévő betegek, esetleg még az ezt megelőző szakaszban lévő embereknek adatik meg a lehetőség. Vannak nagyon is komoly, súlyos visszafordíthatatlan pszichiátriai kórképek, amik nem csak az egyénnek, hanem a környezetének is szenvedést okoz.


„az ilyen életképtelenség nem ok az eutanáziára” Nem ok, ebben igazad van, de sajnos a természetes szelekció sem működik már úgy, mint ezelőtt pár évszázada (és nagyon csúnyán hozzáállva, mi tartjuk el a sok életképtelen, semmirevaló stb... jelzős embereket)

Az öngyilkosság is olyan, hogy akármennyire is lehet elszánt egy ember, a környezeti változásokat nem lehet kizárni, sőt, volt olyan személy, aki a 10.-ről ugrott ki, és túlélte, és nem vesztette el az eszméletét, viszont minden végtagja leszakadt. Most ugye lehetne hagyni az illetőt úgy, ha már ezt akarta, de ugye az büntetendő, nem etikus stb... Továbbá az életmentő beavatkozások elvégzésé megilleti minden embert. Aztán lehet jön a csekk az ezenfelüli ellátásra, meg az eljárás, mert bűncselekményt követett el az öngyi jelölt (bár gyakorlatban sztem másképp van).


Ebből leszűrve, jogod van élethez, de a halálhoz nincs.


Valahol megérteném azt, ha nem akarja egy ember kioltani másnak az életét, de nem csak az asszisztált eutanázia létezik. Egyébként szerintem nem kéne attól tartani, hogy nem lenne olyan személy, aki ezt a „piszkos munkát” ne végezné el pénzért.


Meg nem tudom, hogy azok, akik több hasonló kérdés alatt ilyesmit kommentelnek, hogy „hát aki akarja, az úgy is megteszi”, valaha keresztül ment e ilyesmi krízisen. Annyi, de annyi faktorral kell szembenéznie egy ilyen állapotban lévő embernek, és annyira cikáznak a gondolati a társadalmi nyomás miatt berögzült dolgok miatt, hogy ez korántsem ilyen egyszerű feladat kivitelezni. És ott a félelem az ismeretlentől is... De ennek lélektanát sokáig lehetne elemezni, de nehéz olyannak elmagyarázni, aki nem élte át, vagy elfelejtette azt az önmagát.


Csak érdekesség képpen, és elindulásnak annak, akit érdekel a téma:

[link]

2021. szept. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!