Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megérdemelhetem még én is a...

Megérdemelhetem még én is a boldogságot?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, sok hibát követtem el a múltban, amikre nem vagyok büszke: előző kapcsolataimban néha volt megcsalás, kisebb-nagyobb hazugságok, sőt még kisebb lopás is előfordult. Sokat változtattam és változtam az elmúlt 10 évben, már más ember vagyok szerencsére. És másfél éve végre nagyon jó kapcsolatom is van, szerelmesek vagyunk, nagyon jól megvagyunk, tervezzük a közös jövőt. Viszont nekem szinte folyamatos lelkifurdalásom van a múltbeli dolgok miatt, hogy ezek miatt majd egyszer még meg kell bűnhődnöm, és hogy ezek miatt nem érdemlem meg igazán a boldogságot. Hogy lehet ezt kezelni? Tudom, hogy nagy bajok vannak velem, amiért nem tudom ezt megoldani, és hogy még mindig 10-15 éves dolgokon kattogok. Aki volt már hasonló helyzetben, hogyan tudott megbocsátani önmagának? Egyáltalán lehetséges ez? Lehet jó, boldog életet élni úgy, hogy a múltunkra nem vagyunk büszkék? Lehet valaha "tiszta lapom" saját magam előtt is?
2021. szept. 7. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose hátra nézz, hanem előre. Ami megtörtént, azt nem lehet megváltoztatni, de tudatosan legyél az aki most vagy, ami volt azzal meg ne foglalkozz. Ennyi. Ha eszedbe is jut a múlt, nevess rajta egyet, mondd hogy már más vagy és gondolj valami szépre.
2021. szept. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott mész félre, hogy azt hiszed, hogy a boldogság érdem kérdése. Pedig nem ez a végső dolog itt.


Amúgy pl vallásban is mindig szépként vannak feltüntetve a nagy fordulatok és változások. Szóval akár tekinthetnél szépként is az életedre, aminek része az is, hogy honnan indultál, mert más különben nem nyer szépséget ez a mivé változás. Szóval nincs szükség a tiszta lapra. Mert a múlt nélkül nem rajzolódik ki a történet.


Ami meg a lelki gyötrődésedet illeti, ott kérdés, hogy ezek a dolgok a te titkaid e, vagy tudja más is, esetleg a párod is. Mert a lelkedet sokkal jobban nyomja valami, ha az titok, és ha tudsz róla beszélni, akkor az old rajta. És ha már nevetni is tudsz rajta, vagy a másik poénjain nevetni, akkor van ez kész.


Lehet az is segít már majd, hogy ide ezt leírtad.

2021. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1-es, köszönöm! Igen, a múlton már nem tudok változtatni. Igazad van, előre kell nézni, és értékelni, ami most van. Csak van bennem egyfajta félelem, hogy egyszer még a múlt miatt a jövőben még mindent elveszíthetek, ha visszaüt a karma, vagy nem tudom minek nevezzem... tudom tiszta hülye gondolatok...
2021. szept. 7. 12:31
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm! Hát igen, a párom nem tudja rólam ezeket a dolgokat, legalábbis nem mindent. Gondolkoztam már, hogy elmesélem neki, de a reakciótól is félek, meg bevallani is, mert már tényleg nem az az ember vagyok.
2021. szept. 7. 12:36
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 és van valaki bizalmas barátnőd pl aki igen? Mert lehet van aki jobb ha nem tudja, hogy mást megcsalt a párja előtte, lehet feleslegesen terhelné a bizalmi részt. Lehet ezzel várhatsz idős korotokig nem tom. Nem van aki elmondott ilyet és nem számított, de tök érthető az is, ha nem mondja el, mert minek. Igazából itt az a kérdés a te lelkedet mi lazíthatná ki ebben az irányban. Lehet egy idegennel beszélhetnél erről, mint egy terapeuta. De persze az is lehet, hogy elég, hogy leírod ide a világnak.
2021. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, barátnőm nem sok van, aki van, az pedig nem tudja a régi dolgokat, még csak pár éve ismerem (amikor felköltöztem Pestre, még senkit sem ismertem itt). Senki nem ismer engem igazán, legalábbis abból az időszakból senki, csak anyukám, aki a nagy részét tudja a dolgoknak, de még ő sem a 100%-ot.
2021. szept. 7. 13:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gyere, mesélj el mindent. Meg fog nyugodni tőle a lelked, talán még tanácsokat is tudok adni és mivel nem ismerek senkit a közeledben, esélytelen, hogy bárkinek is tovább tudom adni, bár amúgyse tenném.
2021. szept. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 amúgy ha olyan az anyukád, aki így szeret és elfogad, akkor lehet ő jó ember erre, mert lehet ez mélyítheti is a viszonyotokat. Mármint, hogy ha tudja, hogy ez téged van amikor kétségekkel tölt el.
2021. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg magadnak.


Akkor esetleg tegyél minél több jó dolgot. Segíts másoknak. Szívesség, kedvesség, figyelmesség, tanítás, adomány...


Légy hálás, hogy módodban áll segíteni, és változtatni a természeteden.


Ez a három nyitottá tesz hosszútávon is a jóra, és segít abban, hogy elfogadd.


ismétlem, légy hálás a sok jóért, hogy olyan vagy, amilyen. A hibáiddal, esendőségeddel együtt, különben ki tudja, milyen lennél.

2021. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigieket. Igen, meg kellene végre bocsátani saját magamnak. És igen, próbálok minél több jó dolgot tenni, évek óta ezen vagyok, hogy valahogy "törlesszek".
2021. szept. 7. 14:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!