Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minket mai fiatalokat,miért...

Minket mai fiatalokat,miért utálnak ennyien?

Figyelt kérdés

Folyamatosan kritizálnak ,hogy bezzeg a mi időnkbe jobb volt..

Meg hogy ha mai fiatal vagy akkor nem tudod megnevezni ezt a csokit meg ezt a mesét..

Hát mi tehetünk róla hogy ekkor születtünk és megváltozott a világ?!


Soha nem drogoztam ,nem cigizek,nem iszom alkoholt ,udvarias vagyok

De nem,nem tudom megnevezni azt a mesét ami a képen van mert nem akkor születtem.


Még régebben a tanárom azon volt felháborodva hogy nem tudtuk a kérdésre a választ ,mert pedig a kis Vukról szól és hogy mi egy ilyen aranyos mesét sem tudunk megnézni..


Hát ha nem érdekel ,minek?


Csak én vagyok így?

17l



2021. szept. 8. 11:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig minden korosztályban megvolt, hogy bezzeg a mi időnkben 🤷🏼‍♂️ csak sokan nem fogják fel agyilag, hogy teljesen más világ van, nem kell vele foglalkozni. Éljétek a saját életeteket. 48F
2021. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
37%

Sokan átesnek ezen. Viszont ti már Facebook, Instagramm és telefonfüggők vagytok, ahelyett, hogy jobban értékelnétek egy jó könyvet, vagy a közös, társas kapcsolatot. Ti okostelefon nélkül meghalnátok. Most már a technikai fejlődést sokan nem tudják kezelni, ezért tart ott a társadalom, ahol.


Az meg, hogy nem érdekel a Vuk, az a te problémád. Attól még az általános műveltség része, hogy ismerd Fekete István művét.

2021. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
20 év múlva meg majd te szidhatod az akkori fiatalokat, mert nem ismerik az ájfónt, vagy Billie Eilisht. Ez a folyamat így megy évszázadok óta, csak épp az aktuális trendekre vetítve. A fiatalság nem változik és ez így van rendjén, ha tetszik egyeseknek, ha nem.
2021. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Már az ókori Görögországból maradtak fent írások, amikben az akkori fiatalságot kritizálják ( [link] Ez mindig is így volt és így is lesz. Feleslegesen foglalkozol ezzel, aki csak szidásra képes, az mindig fog rá okot találni. Ellenben szerintem nagyon jó dolog értelmes idősebb emberekkel beszélgetni és velük megtalálni a közös pontokat és összehasonlítani az ő fiatalságát a tieddel. Ilyenkor mindkét félnek tágul a világnézete.


#2-nek:

Én például imádok olvasni és több közösségnek (általában valamilyen hobbi által) a tagja vagyok. Tömegközlekedési eszközön például sose látnám, hogy az idősek olvasnának, ellenben több fiatal kezében látok könyvet. Nem kéne általánosítani. Szerintem Lord Byron költészete az általános műveltség része, mégis kétlem, hogy sok középkorú és nyugdíjas bármi érdemlegeset hozzá tudna szólni a témához velem ellentétben, aki imádja.

20/L

2021. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
5%
Mert butàk vagytok.
2021. szept. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%

#4

A tendecia mégis az, hogy egyre kevesebb fiatal olvas könyvet, és sajnos kevés felnőtt is olvas és inkább előnyben részesítik az okostelefonjukat, ami függőséget okoz.

Egy közismert magyar szerző még mindig prioritást élvez egy angoltól, aki kevésbé népszerű, mint a szóban forgó magyar.


Amúgy remélem azzal is tisztában vagy, hogy ma van az olvasás világnapja.

Olvasmányaidhoz a könyveket könyvtárból szerzed, vagy saját magadnak veszed meg?

2021. szept. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

#6

Nem olvasok kortárs magyar irodalmat, a régebbi klasszikusokat pedig a nagyszüleim gyűjteményének hála már nagyrészt ismerem.


Tudom, hogy ma van (egy külföldi barátnőm reggel ezzel köszöntött), bár nem szentelek neki nagy figyelmet. Aki szeret olvasni, az nem fogja külön ünnepelni, hiszen számára minden nap olvasós nap.


Többségében külföldről rendelem a könyveimet, mert ha tehetem, szeretek eredetiben olvasni. A legtöbb magyar könyvesbolt és könyvtár nem bővelkedik angol nyelvű könyvekben, pláne francia és olasz könyvekben (ez a két másik nyelv, amin még szoktam olvasni).

20/L

2021. szept. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj, ahogy már fentebb írták, ez a „bezzeg a mi időnkben” szöveg minden fiatalt érint/érintett generációtól függetlenül.


„Soha nem drogoztam ,nem cigizek,nem iszom alkoholt ,udvarias vagyok”

Ez pedig jellem kérdése, nem konkrétan a fiatalságé, hiába szokták azzal azonosítani. Bár tény és való, kamaszként nehezebb kikerülni ezeket a dolgokat.


Egyébként, nem is kell több évtizedet ugorjunk azért, hogy teljesen máshogy szocializálódott fiatalokkal találkozzunk. Pár év korkülönbség is generációs hasadékot tud képezni, főleg a késői '90-es és a korai '00-es évekbeli fiatalok között érződik ki ez a jelenség a legjobban. A miértje meg evidens.


Az oktatási rendszer is nagy ludas ebben a témában, tán most 1-2 éve kezdtek el azon változtatni, hogy ne a lexikális tudásra épüljön fel minden, mert manapság az értelmezésnek, gyors információ feldolgozásnak, és a logikának messzemenően több haszna lenne, mint hogy azon menjen a „farokméregetés”, hogy ki milyen írót tanúsít műveltségileg és szépirodalmilag elfogadottabbnak, és hogy mennyi könyve van a polcon.

2021. szept. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
62%
Régebben sokkal értelmesebb és jobb mesék voltak ! A mostani mesékben minden megy a rivalizálás- verekedés..halál..vér...és nem tudják a szülők hogy mennyire sokat hat egy mese...a gyerek szemelyiségére. Ma már egy 9-10 éves kapja az első mobiltelefonját....10 évesen sminkel.... én 15 voltam mikor először telefont kaptam és 16 mikor szempilla spiráloztam. Hiába, de igen...régen más volt
2021. szept. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
27%
Például a Tom és Jerry? 🙂🙃
2021. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!