Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha senkinek nem...

Mit csináljak ha senkinek nem tetszik a név amit választottunk?

Figyelt kérdés

Születendő kisfiúnk neve lenne, a Dimitri.

Tudjuk ,hogy nem egy elterjedt név itt nálunk, viszont szerintem egyáltalán nem extrán fura, és nem olyan amit 2x kell elismételni, mert még senki nem hallott róla.

Folyton megkapjuk ,hogy “kib@szás”, “kitagadunk”,”gondoljátok még át” stb. Főleg párom rokonsága felől és fogalmam sincs ,hogy tudnám udvariasan elmondani nekik, hogy törődjenek bele. Vagy legalább a saját dolgukkal, sértődés nélkül.


Valószínűleg az is probléma, hogy párom alapból egy vicces poénkodós típus, ezért elsőre mindenki viccnek fogta fel, mikor mondtuk, és jött az “aha persze, de most komolyan mi lesz a neve?”


Egyébként egyáltalán nem az orosz sem a görög hatása miatt szeretnénk ezt a nevet adni, egyszerűen ez tetszett meg mindkettőnknek. A vezeték név nem egy “Kovács”, vagy “Lakatos” lenne mellé, szinten annak is van egy kis külföldi hangzása, így szerintem egybe szépen cseng az egész.



2021. szept. 13. 06:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%

Lehetőségek:

1, Magadról teszel rá, hogy másoknak tetszik e, amíg neked és a párodnak megfelel

2, Választasz egy másik nevet, ami masoknak tetszik.

2021. szept. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem szép név:-) Ne foglalkozzatok velük, majd megszokják. Ha meg nem, az ő szegénységi bizonyítványuk.
2021. szept. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Semmit. Majd megszokják.
2021. szept. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%

Majd hozzászoknak.


Ha azt mondaná nekem valamelyik felmenőm, hogy kitagad, mert nem a neki tetsző nevet adnám a gyerekemnek, írásban kérném. Aztán ha megögerszik, és valami segítségre lenne szüksége, elküldeném a kitagadó nyilatkozat fénymásolatát neki.

---

Sok boldogságot-egészséget a gyereknek, az anyjának és az apjának!

2021. szept. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%

"Megértem, hogy nektek nem tetszik. Nekünk viszont nagyon tetszik, úgyhogy próbáljátok meg elfogadni. Remélem, emiatt nem fogjátok kevésbé szeretni az unokátokat."

Ezen túl pedig semmit. Nem az ő gyerekük, nektek pedig egyértelműen ez tetszik. Majd szépen elfogadják. Aki ezen megsértődik, megérdemli.

2021. szept. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 hollófernyiges ***** válasza:
38%
Gondoljátok még át.
2021. szept. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%
Én örülök, ha egyáltalán találunk olyan nevet, ami a páromnak és nekem is tetszik. Nem fog érdekelni mások véleménye. Mindenki foglalkozzon a saját gyerekével, azt nevezze. Ha meg már megszületett, akkor meg volt a lehetősége a választásra. A ti gyereketeknek ti adjatok nevet!
2021. szept. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%
Ezért nem szabad előre megmondani a nevet, mert mindenki elmondja, hogy neki miért nem tetszik. Neki. Mondd, hogy úgyis fogják hívni, ahogy neked tetszik, mert a szülő dönt. Majd megszokják. Ismerek olyan nagyszülőt, aki felírta cetlire a gyerek nevét, nem bírta megjegyezni, annyira szokatlan volt. Azért csak megszokta.
2021. szept. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
33%
T@jd le magasról, egyedi név a nyerő:). Viktor, Mihály, és tsi.
2021. szept. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
68%
Nekem sem tetszene, ez borzalmas név lesz, főleg, ha még az első fele sem magyaros. Valami ukrán maffiózó ugrik be róla.
2021. szept. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!