Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szociális otthon az gyakorla...

A szociális otthon az gyakorlatilag haláltábor? Ahol az időseket, akikkel nem lehet mit kezdeni, vagy kell a házuk, beadnak meghalni?

Figyelt kérdés

Először voltam ilyen helyen, meglátogatni egy távoli rokont, eszméletlen morbid hely!

A parkolóban egy furgonba raktak egy műanyag koporsót... majd fent a többágyas szobában lepedőket akasztgattak egy ágy köré, mert a beteg, ahogy a nővérek mondták: "Már foltosodik. Szóljatok a szállítóknak, hogy 4-kor jöjjenek." (Még hörgött a néni.)


Én ekkor kezdtem rosszul lenni... majd a szomszéd ágynál egy néni elkezdett rángatni, hogy haza akar menni, és hívjam fel a fiát, ekkor a nővér elnézést kért, mondta, hogy ne foglalkozzak vele, mindenkinek ezt mondja, és a fia rég meghalt!


Amúgy ez fél óra alatt zajlott le, és kb. 150 beteg lehet ott... ez tényleg ilyen hely, vagy csak szerencsétlen helyre és időbe mentem?


2021. szept. 23. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem feltétlen. Ismerek olyan idős embereket akik nagyon élvezik
2021. szept. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl jó hely. Apósom volt ilyen helyen, a szívem összeszorult minden egyes látogatás alkalmaval. Sajnos muszáj volt beadni, mert 24 órás felügyeletet igényelt, kateterezni és pelenkázni kellett, valamint a tüdejebol rendszeresen szívtak a váladékot, ezeket mi nem tudtuk vállalni az otthonaban és nálunk sem.
2021. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vannak jobbak, nyilván a fizetősek, és vannak rosszabbak. Gondolom akiket nem szoktak látogatni (tehát nincs aki feljelentse őket) azokkal rosszabbul is bánnak.
2021. szept. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok kritikán aluli van közöttük, legtöbbször vastagon kell csengetni a lóvét ahhoz, hogy jó helyre kerüljön az idős ember. De ki lehet azért fogni jót akkor is, ha valakinek nincsenek havonta kisebb vagyonai erre.
2021. szept. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"tehát nincs aki feljelentse őket" Fizetős helyről van szó (szerintem ma már mindegyik az), őszintén szólva nem gondolom, hogy az ellátással, vagy magával a hellyel lenne gond, egyszerűen csak maga a hely nyomasztó...

Sok rosszabb állapotú beteg volt, és sok olyan is aki el tudta látni magát, csak a rokonok beadták, mert kellett a ház az unokának, vagy eladni...

2021. szept. 23. 18:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyakori, hogy bekerül oda az ember, és pár hónap-1 év, és elmegy, mert pl.: idős korban, ha megváltoztatják a körülményeit, az nem feltétlen előnyös neki már.
2021. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez bérkinek is jó, mégsem a maga ura már az ember, csak rakosgatják ide oda, mint egy utban lévő bútort. Van, ahol nyugtatózzák is őket, hogy csendben legyenek és ne mászkáljanak. Szóval, hogy ne legyen gond velük.Én mondtam a gyerekemnek, ha már nem birok magamrol gondoskodni vagy meghülyülök, üssenek inkább agyon.
2021. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
És agyon is fognak ütni, igaz?
2021. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Katona Dius ***** válasza:
Sok olyan idős van, aki állandó felügyeletre és/vagy orvosi ellátásra szorul. Nekik ideális az otthon, mert ha a rokon szeretné, sem biztos hogy el tudja látni mamát/papát. Van, hogy a gyerek nagyon messzi lakik és nem tud minden nap haza járni, ellátni a szülőt/nagyszülőt. De ismerek olyat is, aki önszántából ment be, mert unatkozott, nem volt korabeli társasága már, és nem akart "teher" lenni a gyerekének. Önként szépen bevonult egy öregek otthonába és azóta nagyon jól érzi magát, jóban van a nővérekkel, a többi ápolttal. Karácsonyra, húsvétra, más ünnepekre díszeket csinálnak és azokat árulják.
2021. szept. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden idősnek lehetne jó helye magánotthonokban, ha a házukat nem a gyerekeinek adnák, akik nem is törődnek velük.
2021. szept. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!