Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell az embereket...

Miért kell az embereket elhamvasztani?

Figyelt kérdés

Nem értem mi szükség van rá,(amúgy már olvastam egy történetet amiben egy nőt épp hamvasztani készültek mert "meghalt" a kórházban,és ott derült ki hogy még él)


Miért nem lehet csak egyszerűen beletenni az embereket a koporsóba?


Bocsi ha valakit sért a kérdés de tényleg nem értem mi szükség van erre.



2021. szept. 27. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell.


De a koporsóhoz sír is kell. A hamvasztás egyszerűbb, ha a temetés utánni dolgokat nézzük.

Ráadásul helyhatékonyabb is.

Meg lehet valaki végrendelete is az, hogy a hamvait szórkák szét a tengerben vagy valami.


Amúgy ha a halál megállapítása hibásan történt, az érintett még mindig jobban jár a hamvasztással, mint az élve eltemetéssel...

2021. szept. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Mert ha mindenkit temetnenk, a vilagon tobb lenne a temeto mint a lakhato terulet. Fertozo betegsegben elhunytakat, foleg ha az valamilyen kulonosen ellenallo korokozotol ered, mar csak higieniai szempontbol is jobb hamvasztani, mint temetni.
2021. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan viszont több volt a történelem folyamán, hogy valakit élve temettek. Amit viszont hallottál kb kizárt, nagyon nézik már az életjeleket. Persze ettől még vannak városi legendák...

A hamvasztás olcsóbb, nem kell gondozni a sírt, meg nincs utólagos plusz költség több esetben. A sírokat vissza kell váltani és gondozni is kell, sok vele a macera. Szép dolog az is szerintem, csak a mai világban már nem mindig a legjobb. Ha pl a gyerekek és unokák is távol vannak a sír el van hanyagolva, meg ha sérül az rengeteg pénz.

Felénk már szokták azt is csinálni, hogy nem virágot és koszorút vesznek az emberek, hanem összerakják az arra szánt pénzt és max 1 szál virág. Ebből az összegből meg támogatják a családot, esetleg összejön a temetés ára, ami nem kis összeg már. Meg a hely takarékosság sem utolsó szempont.

2021. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Többek között azért is jobb a hamvasztás, mert manapság a koporsós temetések ára is egy kisebb vagyon, - több, mint gátlástalan, amit a temetkezési vállalkozók, cégek tesznek az elhunytak hozzátartozóival. Soha nem fogom megérteni, hogy mi kerülhet egy emberi termetre szabott mezei faládán több százezer forintba, - de Magyarországon ennyi, már a bocskort feldobni sem bolt, csak az "Útonálló Temetkezési Bt"-nek!
2021. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Személy szerint én hamvasztást szeretnék. Tudom, hogy utólag mindegy, de engem ne rágicsáljanak rovarok (fúúúj).

De nagymamám kijelentette, hogy ha őt hamvasztják, vissza fog járni kísérteni.

2021. szept. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Én is azt szeretném már évek óta, hogy amikor meghalok, hamvasszanak el! A családban mindenki ezt szeretné! Egyik szülőm is így nyugszik!
2021. szept. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

A kórháztól az urnáig nagyon hosszú az út... azért ekkora baromságot ne mondj már, hogy ott vették észre hogy még él. Szomjan halt volna közben biztosan.....

Miért olvasol sületlenségeket a neten?

2021. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!