Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan válasszak nevet?

Hogyan válasszak nevet?

Figyelt kérdés

fel szeretnék venni még egy keresztnevet, mert sosem éreztem úgy, hogy a mostani passzolna hozzám, mindig is utáltam.

de nem tudom, hogy hogyan találjam meg azt a nevet, ami illik hozzám



2021. okt. 26. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csapj fel egy névlistát, kezdd el olvasgatni, hátha találsz egyet, amit magadénak érzel. Ha érdekelnek a nevek jelentései az alapján is elkezdhetsz kutakodni.
2021. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt ajánlanám, hogy nézd meg az anyakönyveztethető nevek listáját, esetleg nyomtasd ki és elsőre húzz ki mindent, ami nem tetszik (vagy emeld ki, ami elsőre nem tűnik rossznak). Utána érdemes a nevedhez próbálni, hogy milyen lenne a hangzása együtt. Aztán keress olyat, amit magadénak érzel, ami szerinted illene hozzád.
2021. okt. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól írták előttem. Ha sosem volt olyan érzésed, hogy márpedig te a szíved mélyén leginkább Lili (vagy épp Iván) szeretnél lenni, akkor vedd elő az utónévlistát, és kezdd el olvasni. Lassan, alaposan, megfontolva, hogy mi az, ami egyáltalán szóba jöhet. Kiírod egy listára őket - sokkal kevesebb lesz, mint amennyit kiszórtál, ez tuti. :) Utána elkezded végiggondolni, hogy melyik hogyan hangzik a vezetékneveddel (idegen nyelven bemutatkozás esetén megfordítva is!); van-e olyan becézése, ami gyakori, de utálnád; van-e esetleg a rokonságodban, közvetlen környezetedben ilyen nevű ember. Érdemes utánanézni a név eredetének, az esetleges mitológiai háttérnek, olyan nevű szentek élettörténetének. Híres embereknek, akik ezt a nevet viselik.

Olyat szeretnél egyébként, amire az emberek felkapják a fejüket, mert még sosem hallották? Vagy olyat, amivel bele lehet simulni a tömegbe, és senkinek nem lesz gondja a helyesírásával, kiejtésével?

2021. okt. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!