Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha az egyik...

Szerintetek gáz, ha az egyik ismerősöm meghívott kávézni, és én kifizettem neki a kávé árát? (Nem szeretem, ha más vesz nekem valamit.)

Figyelt kérdés
2021. okt. 29. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem gáz, de vsz. szerette volna, ha közelebbi barátságba kerültök, s ha elfogadod a kávét, remélheti, hogy legközelebb meg te hívod meg és így tovább.

Azzal, hogy kifizetted, talán azt sugalltad, hogy szeretnéd tartani a távolságot. Így is lehet érteni.

2021. okt. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekem az iylen nagyon rosszul esne. Ahogy az első írja, ez azt jelzi, hogy nem szeretnéd elfogadni a közeledését. Ha ezért tetted, akkor oké, ez egy udvarias, finom módja a hárításnak, amiből valószínűleg érteni fog.

Én se szeretem, ha vesz nekem valaki valamit, de mivel tudom, hogy kedvességből teszik, el szoktam fogadni, és utána igyekszem amilyen hamar csak lehet, visszahívni az illetőt. Így korrekt.

2021. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én el szeretném fogadni a közeledését. Nem gondoltam, hogy ezt jelenti.
2021. okt. 29. 10:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha ezzel megbántottam, akkor hogyan békítsem ki?
2021. okt. 29. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem feltétlen bántottad meg, de talán meghökkent.

Csak legyél vele kedves, ha találkoztok. Javasolj te is egy helyet, ahová beülhettek, ez új hidat fog jelenteni.

2021. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
29%
Ha mondtad volna neki, hogy nem szereted, ha más vásárol neked, akkor szerintem megérti, és egyáltalán nem bántod meg.
2021. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én se szeretem, ha más akarja kifizetni részemet.

Kevés embernek (2) engedem meg, de velük adok-kapok elv van és több évtizednyi barátság.


Randin pl meg csak akkor engedem, ha oké a következő találkozó és viszonozni tudom.

2021. nov. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!