Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi idő felkészülni záróviz...

Mennyi idő felkészülni záróvizsga tételekből, ha nem vagy gyorstanuló?

Figyelt kérdés
2021. nov. 2. 07:01
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Én anno úgy csináltam, hogy csak a felét tanultam meg, és volt 50-50 esélyem, ami be is jött. Ha buktam volna, ráértem volna a másik felét a pótvizsgára megtanulni. Ezek a buta iskolák mindig annyi pótvizsga lehetőséget adnak, hogy kb. hülye, aki az első vizsgára bármit is tanul...


Így nem telt túlzott erőfeszítésbe. Jól húztam, 5-ös lett, ma meg már történelem.

2021. nov. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Nekem az államvizsgára úgy 1 hónap volt. Voltak a fő tételek, amik akár 6-7 A/4es oldal terjedelműek voltak, meg volt egy szakirányú tétel sor is, azok rövidebbek átlag 2 oldalasok voltak. Voltak témakörök amik jobban érdekeltek, azoknak az anyaga jobban meg is maradt, de voltak olyanok, amiket nagyon nem szerettem, inkább azokat próbáltam erőltetni több kevesebb sikerrel. Persze államvizsgán szakmaiból sikerült egy olyanba belehúznom, amiről azt se tudtam, hogy eszik-e vagy isszák, az a témakör nagyon nem maradt meg, így a tavaszi szemeszter végén mehettem újra, de csak abból a sorból kellett már húzni.


Amikor OKJ-s záróvizsgán voltam, ott nagyon segítőkészek voltak, arra kb 2 hetem volt felkészülni. Megszereztük a tanári vizsga segédletet, így megvolt, hogy mire kíváncsiak, az alapján építettem fel a jegyzeteimet, Volt ott is amibe belehúztam, de mivel a "csontváz"-ra húzott pár mondatom olyan jól sikerült és olyan magabiztosan mondtam, hogy 4-5 mondat után le is állítottak, hogy 5-ös :D , pedig ha elkezdték volna boncolgatni, akkor lehet csak 2-est kapok.

2021. nov. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy hónap volt, amit csak záróvizsgára készültem, de úgy, hogy a szakmai része az már ment. Húzós volt az utolsó félév, mert a diplomadolgozattal sok idő elment + az utolsó félév tantárgyaiból is le kellett vizsgázni. Ja és mellette dolgoztam, szóval munka után tanultam.
2021. nov. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell tudni!

Nekünk fogalmunk sincsen róla, mennyi anyagból kellene felkészülnöd, eleve tudod nagyjából, és csak fel kell frissíteni a tudásod meg kicsit összeszednia dolgokat, vagy fogalmad nicns róla, és új az egész, mert csak valahogy átcsúsztál az adott tárgyakból, meg az sem mindegy, hogy csak legyen meg valahogy, vagy érdekel a minősítés is.

Én gépészmérnöki szakon a BSc-s záróvizsgára és az MSc-s államvizsgára is körülbelül 1 hetet tanultam. Mind a kettőn egy nehéz tárgy volt a 3-ból, a másik kettőből eleve aránylag jól képben voltam, így kaptam BSc-sen 4-est, MSc-sen 5-öst. Tegyük hozzá, szerettem a szakmát már akkor is, tehát nem vakon tapogatóztam, ráadásul kifejezetten könnyen tanulok.

2021. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!