Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok akik járnak pszichológush...

Azok akik járnak pszichológushoz vagy pszichiáterhez, van olyan amit még neki se mertetek elmondani?

Figyelt kérdés
2021. nov. 6. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát van,de nem olyan jelentős dolog.
2021. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Mindent el merek mondani a terapeutámnak. Még a maszturbálást is, amikor az lényeges volt.

Titoktartási kötelezettsége van. A titkolózás hátráltatná a terápiát.

2021. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem is van, és nem értem miért nem merem elmondani neki.
2021. nov. 6. 14:44
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
És mi a helyzet,ha mint orvos,titoktartás kötelez?
2021. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonymousreview60 ***** válasza:
73%

#4: Leginkább az alábbi okok lehetnek:

1. Nem bízol eléggé a terapeutában. Nekem 2 évig tartott, mire kimondtam neki, hogy nagyon bejön, mint nő.

2. Szégyelled magad előtt a dolgot, és amíg nem kell neki elmondanod, szembenézned sem kell vele.

3. Félsz, hogy utána valaki mással, egy tekintéllyel (szigorú anya/apa) vagy szeretett személlyel (barát/nő) kerülnél konfliktusba.

2021. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát aki ilyen az az ő dolga, de akkor nem a terapeuta szar, ha a felét nem mondja el a beteg.
2021. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6

Igazad van. A második pont lehet a "ludas" nálam.


#7

Én egy szóval se mondtam, hogy a pszichológusom sz@r. Velem van a gond egyértelműen.

2021. nov. 6. 15:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akárki megtudja, hogy járok terápiára, rögtön ez az első kérdése. "És mindent elmondasz neki?". Nyilván, különben semmi értelme az egésznek. Mintha elmennék dokihoz, hogy fáj a hasam, de elhallgatnám, hogy lázam van és hasmenésem.
2021. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

5#vagyok

Szóval kifejteném.

Mindent elszeretnék mondani neki,de orvos vagyok,és ugye engem is titoktartás kötelez.

Így nem tudom mi legyen,mert szerintem tudnia kéne,arról,ami mostanában foglalkoztat.

Azthiszem úgy semmi értelme elmenni pszichológushoz,ha nem avatom be mindenbe.

2021. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!