Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik az emberek, hogy...

Miért hiszik az emberek, hogy más kedvéért öltenek ilyen külsőt magukra?

Figyelt kérdés

Például valaki mondja egy rövid hajú tetovált lánynak, hogy "Miért vágtad le a hajad? A fiúknak jobban tetszik a hosszú." "Miért van ennyi tetkód?Így nem leszel annyira kelendő másnak."


Illetve férfiaknál is: Pl. egy srác megnöveszti a haját és megmondják neki, hogy ez nem férfias és a csajoknak nem jön be..stb vagy akár öltözködés


Néhány ember miért gondolja azt, hogy a másik minden külső jegyet, amit változtat magán azért teszi, hogy tetszelegjen és nem azért, mert alapjáraton ez az ízlése?



2021. nov. 7. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

1. Öreg- nekik más volt a "norma"


2. Nekik nem tetszik az adott stílus, és így nyílvánul meg.

2021. nov. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem tudom. Én tipikus szürke egérke voltam hosszú hajjal, kutya sem figyelt fel rám, amióta meg rövid (lassan tíz éve már) sokkal inkább kezelnek nőként, és szembeötlően több férfinek tetszek, mint korábban. Azt hiszem, ez annak a kérdése milyen fazont választ az ember és illik-e az arcához. Szóval nekem senki nem szólt be emiatt, csak pozitív visszajelzések értek. (Igaz, én tényleg objektíven sokkal előnyösebb vagyok röviddel, mint előtte.) Kerülni kell a primitív, sekélyesen gondolkodó embereket, ezt tudom mondani.
2021. nov. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha valaki túl szép vagy igazából bármilyen, akkor meg az a baj, nyugi. Van egy nagyon csinosan, nőiesen öltözködő barátnőm, neki beszóltak, hogy hát ma már nem ez “pcsás” (abszolút nem az, elegáns ruhákat hord) stílus a divat, a pasiknak nem egy ceruzaszoknyában, körömcipőben tipegő valaki jön be, ma a szakadt, trottyos farmer, edzőcipő a trendi. Én csak munkába sminkelek és hordok szoknyát, magassarkút (mert kötelező), nekem meg megjegyezték, hogy hát a pasiknak a nők jönnek be, akik sminkelnek, nem farmerben járnak, hanem szép ruhákban, nem a kislányok.

Mondanom sem kell, hogy mindkettőnknek van évek óta tartó, boldog kapcsolata és mindkét megjegyzés nőktől jött, nem férfiaktól :)

2021. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt több szempontból is meg lehet közelíteni.

Ha egy ember úgy öltözködik, úgy néz ki, ahogy akar (nem szólnak bele szülők, barátok, munkahely, iskola, akárki), akkor végre azt érzi, hogy önmaga lehet és ezáltal boldogabb. Például ismertem olyat, aki mindig is színes hajat akart, de a suli miatt nem lehetett. Érettségi után egyből befestette és jó volt látni, hogy tetszik neki és meg van elégedve önmagával. Ez meg nyilván nem tetszik minden embernek és vagy irigységből szólnak be, vagy azért, mert egyszerűen nekik nem az jön be. Irigység alatt azt értem, hogy piszkálja a csőrüket az, hogy valaki megfelel önmagának és van önbizalma.

Másik lehetőség az, hogy abszolút nem az ő stílusuk valami és ennek szeretnek hangot adni, mintha bármin változtatna. A szüleim például mindig azt mondták, hogy a testékszerek és tetoválások nem szépek, mert az ő korukban még más volt a divat, de ettől én nem fogom magam meggondolni, mert nekem meg tetszik.

2021. nov. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
100%
Nem tudom, ettől én is hülyét kaptam mindig. Nagyon sok mindennel kapcsolatban mondták már, hogy azért kellene vagy nem kellene csinálnom, mert mások mit fognak szólni meg hogy így nem fogok kelleni senkinek. Eszükbe sem jutott, hogy nem az az életcélom, hogy kelljek bárkinek is. De tényleg, kiskoromtól kezdve pl. azért kell megtanulnom főzni, mert anélkül nem fogok kelleni senkinek, odáig, hogy ne csináltassak tetkót, mert nem fogok tetszeni senkinek. Anyám a mai napig hitetlenkedve szokta kérdezni ha meglátja egy-egy ruhámat vagy sminkemet, hogy a páromnak ez tényleg tetszik? Hát az elmúlt 13 évben nem szólt hogy nem tetszene neki, mellesleg nem az ő kedvéért nézek ki úgy, ahogy, hanem a sajátomért.
2021. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!