Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Illemből is megdicsértek...

Illemből is megdicsértek valamit, vagy csak akkor, ha tetszik?

Figyelt kérdés
Például, ha egy barátotok vesz/kap egy autót, eljegyzési gyűrűt, stb és ő nagyon örül neki, akkor csak gratuláltok hozzá, vagy illemből azt is mondjátok, hogy szép?
2021. nov. 8. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gratulalni valamihez vagy megdicserni az szerintem 2 külömböző dolog.

Ha kap valamit vagy vesz maganak valamit akkor annyit mondok, hogy grat az uj autohoz, de ez nem azt jelenti, hogy nekem tetszik is az az auto.

Jól teljesitett egy versenyen akkor megdicserem, hogy ügyes volt.

Tehat mi a kerdes ?

2021. nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Gratulálok, a szép attól függ, hogy nekem tetszik-e. Bár autóvásárláshoz nem gratuláltam, szerintem az olyan, mintha a heti bevásárláshoz gratulálnék.
2021. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A gratuláció azt jelenti, örülök, hogy örülsz, jól teljesítettél, stb. Nem azt jelenti, hogy tetszik is az adott dolog...
2021. nov. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
100%
Csak gratulálok ha valami olyan van, dicsérgetni nem szoktam csak úgy.
2021. nov. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak ha tetszik.
2021. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szerintem érthető a kérdés.

Egy barátod kap/vesz valamit, amire nagyon büszke és látod rajta, hogy azt várná, dicsérd meg, hogy milyen szép.

Ilyen esetben csak gratuláltok, vagy illendőségből füllentetek, hogy tetszik és szép?

2021. nov. 8. 17:00
 7/12 A kérdező kommentje:
6 Mármint hogy ha nem tetszik neked amit kapott, de látod rajta, hogy neki az esne jól, ha megdicsérnéd.
2021. nov. 8. 17:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem gratulálok vett dologhoz, és csak akkor mondom, hogy szép ha tetszik.


Kivétel a kisbabák. Szépet még nem láttam, de mindegyikre azt mondtam, hogy az.

2021. nov. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8 Köszi.Én inkább gratulálok, ha nem akarok hazudni, hogy tetszik, de látom, hogy azt várja mondjak valamit.
2021. nov. 8. 17:25
 10/12 anonim ***** válasza:

9

Igen, azt várják mikor megkérdezik, hogy milyen, hogy azt mondd, szép. Nyilván ha vett 20 ezerért egy kabátot, és látom rajta hogy majd kiugrik a bőréből örömében, akkor nem mondom neki, hogy “hallod, szerintem baromi ronda, én biztos nem venném fel”. Ahogy az is furán venné ki magát, hogy gratulálsz egy kabáthoz. Én úgy szoktam diplomatikus maradni, hogy “szép, bár nem az én ízlésem, ha neked tetszik, viseld egészséggel”.

2021. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!