Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én olyan butának érzem magam...

Én olyan butának érzem magam a mai világban,más is érzett már ilyet?

Figyelt kérdés
Nincs diplomám hatalmas és sok iskoláim,csak egy szakmunkásom meg pár okj tanfolyamom de most ez utóbbi nem is lényeg.Szóval mikor olvasgatok itt ott vagy fórumokon szólok hozzá vagy találkozok emberekkel ilyesmi annyi sok iskolát végzett művelt nagy tudású ember van,hogy én totál butának érzem magam mondjuk önértékelésem az nulla pléáne minél jobban benne vagyok az életbe bánt sok minden,hogy nem értek hozzá más meg kirázza a kisujjából pedig sok dolog amihez nem értek valójában nem is annyira érdekel amihez meg értek állítólag azt meg úgy érzem, az semmi buta vagyok.Szóval olyan fura ez az érzés bennem hogy annyira felbecsülök másokat akinek legalább egy diplomája van vagy akár egy csomó diplomája nagy lexikális tudása vagy akár körbe utazta már majdnem a földet én meg csak egy senki buta ember vagyok.Bár nekem mindig azt mondják nem vagyok buta mert a buta ember nem ismeri be,hogy buta.De én totál nem hiszek magamban és kifelé megyek az életemből élvezetek nélkül.A komfortzónám is teljesen bezárt.

2021. nov. 9. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok diplomás is csak szakbarbár, nem a papírjaitól lesz valaki értelmes, intelligens ember. Ha valami érdekel szeretnél műveltebb lenni, nem kell hozzá iskola ott az internet könyvtár, rengeteg egyéb forrás.
2021. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagy csak buta, hogy így tekintesz magadra, mindenkinél van okosabb, műveltebb ember, ha te is jártál volna egyetemre akkor is érezhetnél így, mert náluk is van okosabb. Nem a suli a lényeg, nem az határozza meg csak hogy mennyire okos valaki.


Nekem is van olyan haverom aki 100 szor komolyabb iskolát végzett, de valamihez sík hülye.

2021. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A diploma egy adott szakterületen történő munkavégzésre jogosít fel. Analógiával: Hiába tudsz vezetni, ha nincs jogsid, akkor tilos.

Nem egy papírtól leszel okosabb, nyolc általánossal is lehet valaki művelt/olvasott, ez rajta áll. A lexikális tudás önmagában nem ér semmit, ha nem vagy képes gyakorlati hasznát venni.

2021. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Nekem sincs diplomám, bár jártam egyetemre, és nem is ment rosszul, nem is ezért hagytam ott. Igazából nem valami burtális szerencsés képesség kell hozzá, csak irtó sok idő amiat beleölsz a tanulásba, meg rengeteg szerencse is, mikor megkapod az évek óta ismételgetett zh kat, és igy letudsz tárgyakat amik inkább csak a kredithez kellenek, sőt így még be sem kell járnod ha olyan.
2021. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2/


De a fizetéseket meg sokszor az iskola határozza meg minél nagyobb papír annál több fizetés vagy könnyebb munka.Sajnos az embereket pénzben mérik kinek mennyi az ára :(

2021. nov. 9. 21:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én leérettségiztem meg tanultam szakmámat, de francot nem értek hozzájuk. Viszont úgy érzem elég tájékozott vagyok a világ dolgaival kapcsolatban, követem hogy hol mi történik a világban, nagyon sok mindennek járok utána érdekességből. Szóval van egy ilyen általános széleskörű ismeretem dolgokról. Még is kb csak a gyártósorra tudok elmenni dolgozni a trógerek közé, szóval sokra nem megyek vele.
2021. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6/


Ahogy írtam szakmám nekem is van amit rendes nappalin végeztem az utálom konkrétan abban nem is dolgoztam csak az egyik válfajában,én mást akartam tanulni de nem engedték.Az okj papírosakból szintén egy nem a kedvencem csak xy dolog miatt csináltam meg a másikat meg sosem használtam még.Érettségim az nincsen közép suliban 3 éves volt még az iskolám az utolsók között aztán elvégeztem dolgoztam,aztán érettségim nem lett mikor megpróbáltak rábeszélni beiratkoztam de elmaradt nem volt elég jelentkező de nem is érdekel szóval 3 év mindenféle hülyeség tanulása megint,tudom ezzel nyílna meg a világ de engem azok a tantárgyak nem érdekelnek viszont ugye azt tartják az érettségizettekről,hogy alap műveltek vagy,hogy mondják közben max egy csomó csak át bukdácsol szerintem nem egy érettségi az alapműveltség.

2021. nov. 9. 22:02
 8/8 A kérdező kommentje:

6/


Milyen szakmád van amúgy?Én gyártósorra biztos,hogy nem akarok kerülni még nem is a munka a gáz hasnem,hogy szarrá hajtják az embereket szar pénzért szóval a kereset a gond de most nem csak a gyári munkára értem.

2021. nov. 9. 22:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!