Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Youtube-on van szépen magyarul...

Youtube-on van szépen magyarul beszélő videós?

Figyelt kérdés
Szeretném javítani a beszédem, ezért néhány hete azt csinálom, hogy hangosan könyvből olvasok, figyelek az artikulációra. Ezt szeretném kicsit megszínesíteni azzal, hogy nézek youtube-on videót és azt mondatonként megállítom és megismétlem. Csak hát nagyon keveset ismerek és azok is hadarnak :( Milyen videó lenne erre alkalmas?

2021. nov. 12. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Bartos Cs. István, Molnár Krisztián.
2021. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Fókuszcsoport, vagy Street Kichen Zé lassan, jól artikulálva beszélnek.
2021. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Szabó Beatrix, G.V. Cooper
2021. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
#2 Fókuszcsoport, ez jó 😅😅😅
2021. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Vannak fent ilyen versszavalós videók szerintem. Ott mindig szépen beszélnek.
2021. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kimondottan szépen beszélő videóst nem annyira tudok mondani. Ismerek egy párat, akik jó videókat csinálnak és elég jól is beszélnek (pl. Magyarósi Csaba, D. Tóth Kriszta, Unlimited, Tanulom magam, stb), de hogy kiemelkedően szépen/jól tennék, abban egyáltalán nem vagyok biztos. Általában a legjobb videósok is hétköznapi módon beszélnek a videóikban, sok szempontból spontának, összeszedetlenek - néha kimondottan geg elem is, hogy valamit nem tudnak helyesen kimondani, vagy csak nem mindig figyelnek annyira oda. Még a tudományos világban is igaz, hogy attól, hogy valaki nagyon ért valamihez és nagyon okos gondolatai vannak, még egyáltalán nem biztos, hogy képes azt jól elő is adni. A YouTube világában pedig ez fokozottan igaz, mert ma már bárki kiállhat egy kamera elé és kiteheti a netre, még akár jó is lehet a tartalom, de egyáltalán nem biztos, hogy beszédtechnikailag követendő, amit csinál.


A képzett színészek, vagy a hagyományos tévés múlttal rendelkező műsorvezetők, mint Stohl, Alföldi, Frei, Friderikusz, D. Tóth Kriszta és sokan mások általában komoly beszéd képzést is kaptak, így ők jobban, tisztábban beszélnek. A régi tévés rendszerben ennek komoly hagyományai voltak és nagyon komoly figyelmet fordítottak a képernyősök képzésére, hogy minél jobban csinálják a dolgukat. Ma már a kereskedelmi tévéknél, rádióknál nem annyira szokás ez.


Ilyen jellegű gyakorlásra, tanulásra én is inkább a régebbi tévés vers/próza mondó videókat és színházi felvételeket javaslom. Azokat nem csak spontán elmondja valaki, fene tudja milyen készségekkel, felkészültséggel, szakmai és beszédtechnikai háttérrel, hanem általában a legjobb, válogatott színészeket kérték fel, valaki megrendezte, szerkesztette, felügyelte, sokszor újra vették, hogy a lehető legjobb végeredményt kapják és a végeredmény tényleg olyan, amit példa értékűen, akár tanulási céllal is lehet és érdemes is használni.

Ugyanakkor persze az is kérdés, hogy mi a célod, mert amit egy ilyen próza szavaló videóból, vagy akár színházi részletből megtanulsz, azt leginkább hasonló helyzetben, verset szavalva, színházban előadva tudod igazán kamatoztatni, mert a hétköznapokban igencsak természet ellenesen hatna. Színpadon szavaláskor, de még akár prezentációnál is egészen máshogyan artikulál, hangsúlyoz az ember, mint egy hétköznapi beszélgetésnél.


Most a kérdésed nyomán rákerestem YouTube-on, hogy beszédtechnika és találtam pár érdekes videót/csatornát és előadást a témában, érdemes lehet őket végignézni, mert ők kimondottan a beszédtechnikával, artikulációval foglalkoznak.

2021. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Az előző válaszoló tökéletesen leírta, de amit még találtam plusz ötletnek, ha érdekel egy kötetlenebb forma, mindennapi de mégis szép és helyes beszéd forma, ami nem verses például, akkor javaslom a

-Vicc Elek

-Pamkutya

-Szirmai Gergely

Csatornákat. :)

2022. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!