Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehetne a segély és közmunk...

Mi lehetne a segély és közmunka program alternatívája?

Figyelt kérdés
Nem betegekre, egészségügyi problémával rendelkezőkre gondolok, hanem inkább azokra, akik jobban be tudnának kapcsolódni a munka világába. Nem biztos, hogy pl a közmunka egy egész életen át optimális egy embernek. Hogyan lehetne áttörést elérni?

2021. nov. 13. 15:11
A kérdező szavazást indított:
Semmi, aki nem akar tanulni, így jár
Tanulás, iskola, szakma
Egyéb kormány által támogatott program
Nem tudom.
16 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Az önellátás...
2021. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Meg kell szüntetni, kidobott pénz a közmunkásokra költött több milliárd forint.

Én egyetem után majdnem 1 évig munkanélküli voltam, semmilyen ellátásra nem voltam jogosult. Utána eljártam dolgozni 130 ezer forintért, akkor keressenek ők is munkát ahogy tudnak, nem a lábukat kell lógatni és várni minden hónapban az alamizsnát az államtól.

2021. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az oktatás és tájékoztatás, de ezalatt nem csak arra gondolok, hogy mondjuk legyenek többek számára elérhető ingyenes vagy támogatott képzési programok stb., hanem szerintem arra is szükség lenne, hogy az embereknek segítsenek kiigazodni és érvényesülni a munka világában mint álláskereső. Én el tudnám képzelni, hogy pl. legyen egyfajta mentorprogram vagy mondjuk szervezett workshopok, amik segítenek az embereknek munkát keresni, egyáltalán feltérképezni a képességeiket, a tulajdonságaikat és a lehetőségeiket, hogyan kell megírni egy jó önéletrajzot, hogyan kell megjelenni és szerepelni egy állásinterjún, hogyan kell jól belőni a bérigényt, mire kell figyelni szerződéskötéskor, hogyan kell kezdeni egy új munkahelyen stb., stb. Ezek lehet, hogy teljesen triviális dolgoknak tűnnek vagy az ember rávágja, hogy "jaj hát ott az internet, mennyi cikk van erről stb.", de szerintem igenis lenne ennek létjogosultsága, valakinek ez is nagy segítség lenne és szerintem már az is segítene sokaknak, ha látnák, hogy valaki ténylegesen foglalkozik velük. Nem csak arra kell gondolni, hogy valaki évek óta munkanélküli, lusta, nem akar dolgozni, derogál neki a munka, nem hajlandó tenni az ügy érdekében semmit sem stb., stb., hanem sokan fiatal pályakezdőként is ilyen akadályokba ütköznek mert egyszerűen még nincsen tapasztalatuk, esetleg nem elég magabiztosak és nem elég határozottak, a fiatalokat eleve sokan szeretik hülyének nézni, nincsenek tisztában a képességeikkel és lehetőségeikkel és így tovább. Ezekre az oktatási rendszerünk nem készít fel, maximum a diákmunkára tud alapozni az ember és az azért elég más, így azt gondolom erre minden képzési szinten szükség lenne.
2021. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Aki nem dolgozik azt kell munkakerülési adóra kötelezni, amit ha nem fizet lecsukni.
2021. nov. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3# vagyok

Azt még hozzá szerettem volna tenni, hogy szerintem ahogyan a fiatal pályakezdőknek is problémát okozhat az álláskeresés, első pillantásra meghökkentőek lehetnek a követelmények, mikor először tapasztalod hogy sok helyről nem is jeleznek vissza stb., addig én ugyanezt tudom elképzelni a tartós munkanélküliekről is. Szerintem aki régebb óta nem tudott elhelyezkedni vagy esetleg csak szakmán kívül (és mondjuk olyan munkái voltak, amik során inkább negatív tapasztalatokat szerzett, amit nem szeretett, ahol nem becsülték meg stb.) az ugyanúgy megküzd azzal, hogy mondjuk nem ismeri a saját értékeit, nem tudja mire képes, nem érzi magát hasznosnak, nincsen önbizalma, alábecsüli magát, más úgy érzi úgyis mindegy stb., stb., és ez hátráltatja őt a továbblépésben, emiatt nem mer mondjuk állásokat megpályázni, emiatt osztja be magát egy úgymond alacsonyabb "kasztba" és így tovább. Ezzel szerintem szintén érdemes lenne akár rendszerszinten foglalkozni, mert többeket érint.

2021. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
alapjövedelem + bmw
2021. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
"Nem betegekre, egészségügyi problémával rendelkezőkre gondolok": ezt oké, hogy leírtad, a mai magyar társadalom sajna mindenkit egy kalap alá vesz a való életben...
2021. nov. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A közmunka csak árt a dolognak. Hiszen vagy nyolcan nyírják a füvet egy 50m²-es területen, így pontosan látják, hogy semmi szükség rájuk. Vagy pedig komoly munkát végeznek töredék fizetésért.
2021. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!