Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az "aljanép" kifejezést...

Az "aljanép" kifejezést gazdasági vagy erkölcsi értelemben hátrányban lévő emberekre használják?

Figyelt kérdés
Elég pejoratív szó, de már hallottam párszor, hogy valaki lenézően így beszélt.

2021. nov. 17. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Én pl. az értelmileg visszamaradottakra és a kisebbségre szoktam érteni.
2021. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Orbán és körei, röviden a NER


ők a társadalom legalja, emberi söpredék

2021. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt erkölcsi értelemben, tehát az ilyen kizsigerelős, köcsög, kizsákmányoló munkahelyi főnökökre, vagy mások extrém rossz helyzetéből hasznot húzóakra...

Másrészt meg a szociálisan parasztokra, akik a padlóra köpnek, akik utánafütyülnek a nőknek, ilyesmi.

2021. nov. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Én az alacsony képzettségű, magát nagyra tartó kivagyi hangos csőcselékre használom.


Nem ide tartoznak, akik ennek tudatában kommunikálnak és “tudják, hol a helyük”, vagy pl. intelligensek, de egyéb okokból (anyagi, politikai stb.) nem jutottak magasabbra, de pl. szakmunkásként mégis a saját területükön a tökéletességre törekednek, és képzik magukat.


Példának: szánomra az az egyetemet végzett mérnök és orvos egy szinten van azzal a kőművessel, aki azt mondja, “ez így van mert én vagyok a kőműves!” Vagy ez így van “mert a sotén végeztem, te meg hülye vagy”.


Ezek mind az aljanép (proli) ismérvei.

2021. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hát szerintem bármelyikre tetszés szerint.

csak ha valakiről ilyen véleményed van, akkor inkább ne a szemébe,mert zokon veszi.

2021. nov. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!