Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme minden nap buszjegy...

Mi értelme minden nap buszjegyet venni?

Figyelt kérdés
Busszal járok dolgozni és egy csávó minden egyes reggel jegyet vesz a sofőrtől (hónapok óta). Eleve drágább a sofőrnél, meg ha minden nap utazik jobban megérné bérletet venni. A sort is mindig feltartja amíg a sofőr kiszámolja a visszajárót, aztán érvényesíti a jegyet. Mi értelme lehet ennek? Nem akarok csak úgy rákérdezni nála.
2021. nov. 17. 19:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Helyi járatról van szó.
2021. nov. 17. 19:58
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
talán napszámos, és nem sikerül soha félretennie
2021. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Helyközi járatnál ha nem mész vele minden nap oda-vissza, akkor jobban megéri minden nap jegyet venni, a bérlet irreálisan drága, 38,3 jegy, ami kb semmi kedvezmény. A BKK-nál is 32db jegytől éri meg a bérlet, ami egy fokkal jobb a helyközinél, mert kicsit több mint 2 hét után megtérül, ha minden nap mész vele oda-vissza, de nekem ez se éri meg, én egy hónap alatt használok el egy 10-ea gyűjtőt (home office, alig megyek be). Nem tudom felétek mennyi a jegy és a bérlet közti különbség, de lehet ő csinálja jól, mert ott is irreálisan drága a bérlet.
2021. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én anno havi 2500 körül spóroltam a jegyvétellel, mintha bérletem lett volna.
2021. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ah, sokan fél órára előre is képtelenek tervezni.

A gyógyszertár is 15 perccel azután van megrohamozva, hogy bezárt a normál áras idő, és már ügyeleti díjat kell fizetni.

Biztos sokat látod azt is, hogy valaki felszáll a buszra, és megáll az ajtóban, tanácstalanul nézeget befele, hogy most vajon merre menjen, mit csináljon, és a mögötte lévők nem tudnak miatta felszállni.

Vagy hányan képesek eltenni magukkal zsebkendőt, elég pénzt, iratokat, szendvicset, stb.

Legalább minden 3. ember olyan, amilyet leírsz...

2021. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A helyi járatra 6000ft a havi bérlet, a buszon váltott jegy pedig 350ft, szóval ha heti 5 napot utazik akkor 7000ft körül jön ki egy hónapra csak az egyik irányba (oda vissza már 14 000ft). Arról nem is beszélve ha mondjuk néha valaki elviszi reggel, délután meg mindig hazaviszik, akkor sem éri meg 500 vagy 1000 forintért minden reggel a jeggyel szarakodni.
2021. nov. 17. 20:15
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy azt megértem ha elővételben vesz valaki jegyet, úgy még talán meg is éri ha csak az egyik irányba utazik, de hogy miért vesz valaki a sofőrnél minden nap...
2021. nov. 17. 20:28
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tetszik neki a sofőr...:)
2021. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy írják van akinek nincs bérletre pénz. Pl nekem, mert közmunkás vagyok. 300-ből meg veszek egy kannás bort estére, így jegyet se veszek előre - inkább én is megveszem a buszon. Ez a legegyszerűbb.
2021. nov. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9: Pont ezt nem értjük. Kifejtenéd?

A bérlet harmadannyi, mint a jegy.

2021. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!