Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tik benne lennétek ebben...

KmsRys kérdése:

Tik benne lennétek ebben csupán azért, hogy minden hónapban kapjatok 50 ezer forintot?

Figyelt kérdés

Na szóval... Tegyük fel, hogy van valami mentális másságod (pl. Asperger szindróma), ezért jogosult vagy egy támogatásra, amit ha igényelsz, akkor minden hónapban 50 ezer forintot kapsz, valamint 90%-kal olcsóbban utazhatsz a tömegközlekedési eszközökön. Mindezekért cserébe bizonyos időnként pszichiáterhez (vagy valamilyen hasonló emberhez) kell menned, és együtt kell élned azzal a tudattal, hogy hiába vártad, hogy nagykorú legyél, és végre megszabadulj a pszichiáterektől, illetve az olyan helyektől, ahová fogyatékkal élők járnak, és elfelejthesd, hogy mentálisan más vagy.


Sajnos itt rólam van szó. Azért írtam ki ezt a kérdést, mert anyám szerint az emberek simán vállalnák ezt, csupán a támogatás/kedvezmény igénybevétele érdekében, és meg szeretnék róla győződni, hogy ez tényleg így van-e. Tényleg annyira manipulálja a pénz az embereket, hogy cserébe bevállalnák ezt abban az esetben is, ha el akarják felejteni (ignorálni) a mentális problémájukat, és úgy szeretnének élni, mintha "normális" emberek lennének?


A vélemények érdekelnek, ami alapján el tudom dönteni, hogy biztos vállaljam-e, mivel nekem a pénz közel se olyan fontos, mint az, hogy ignoráljam az Aspergert egyszer, s minden korra, amit így nem tudok, ha mennem kell miatta "olyan" helyekre. Privát üzeneteket nem kérek!



2021. nov. 23. 15:43
A kérdező szavazást indított:
Pénzért bármit!
Dehogy, inkább elfelejteném az Aspergert.
Utálom magam a mentális másságom miatt, de inkább a tudatában lennék, csak azért, hogy megkapjam a támogatást.
18 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha a kezelés segít, akkor igen, de nem mindegy, ki kezel. Nem tudom egyébként, milyen így élni, milyen fokozatai vannak, mennyire szükséges hozzá szakember.
2021. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
50.000Ft-ért simán. Más esetben régebben én fizettem a pszichiáternek, hogy meghalgasson.
2021. nov. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Ha valami problémád, akkor sose megoldás az, hogy homokba dugod a fejed, szóval nem elfelejteni kell, hogy aspergeres vagy, hanem megtanulni együtt élni ezzel. Ehhez meg pont jó segítség egy pszichológus. Ráadásul így még fizetned sem kell pluszban a pszichológusért, mint másoknak. Az ingyen pénz meg jó dolog. Ha majd neked kell megdolgozni a pénzért, akkor rájössz, hogy érdemes elfogadni az ilyen lehetőségeket.

Szóval csak a gyerekes makacsságod az egyetlen érv amellett, hogy ne vállald ezt.

2021. nov. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ömm, nem kezelésről van szó. Lehet, hogy nem is pszichiáterek csinálják.


Egyszerűen csak egy ilyen vizsgálat, hogy tényleg jár-e nekem ez a támogatás. Mert, ha teljesen épeszűnek vélnek, akkor nem kapom meg.

2021. nov. 23. 15:51
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de a vizsgálat után kell valami szakemberhez járnod, ha megállapítják, hogy valami problémád van? Gondolom, rendszeresen felülvizsgálnák, hogy jogosult vagy-e még, de ezen kívül van más?
2021. nov. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó fizum van, de ezt bevállalnám, hogy legyen mellékes.
2021. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#3 engem nem az zavar, hogy Aspergeres vagyok, annyiból még előnynek is számít, hogy különlegessé teszi a személyiségemet.


Viszont ultra megalázó számomra, hogy ilyen nagy dobra kell verni ezt a dolgot. Én erre nem szeretnék fogyatékosságként tekinteni, ennyi. Csakhogy pont fogyatékosségi támogatás a szóban forgó dolog neve...

2021. nov. 23. 15:55
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbetegség valamelyik típusára is jár ilyen.
2021. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Meg a normális emberek nem járnak ilyen helyekre... És én sem szeretnék. Jó jó, akkor legyek tudatában, csak ne fogyatékosságként szerepelne a köztudatban... Ha nem lenne az, és nem kéne ilyen helyekre járni miatta, semmi bajom nem lenne az Aspergerrel.
2021. nov. 23. 15:59
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Normális ember nem szégyell segítséget kérni időben, ha valami problémával küzd. A pszichés problémákra ugyanúgy kellene tekinteni, mint a szervi bajokra, vagy egy csonttörésre. Azért kell szakemberhez fordulni - amennyiben szükséges -, hogy ne legyen rosszabb.
2021. nov. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!