Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet meg keresni egy...

Hogy lehet meg keresni egy olyan személy akit külföldre adtak örökbe?

Figyelt kérdés

À történet az, hogy van egy kisbaba aki mára felnőtt nő lett. Sajnos kis baba korában örökbe adtak, az a gyamhivatal ahol történt az esett már megszünt. Senki nem tud segíteni. Már régóta keresi a barátom.. Több helyen is próbálkozott pl. Balázs show, Lilu műsoraba is jelentkezett, de nem segítettek végül. Magán nyomozót szeretne fogadni, de nem ismer senkit és fél hogy csak reménykedni kezd és becsapjak..

Mivel Magyarországon már szinte mindenhol kereste ezért úgy gondolja külföldön van. Van valakinek ötelete / tapasztalata?



2021. nov. 27. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Az elég kizárt, hogy külföldre adták volna örökbe, ez nagyon nagy bonyodalmakkal lett volna esetleg lehetséges, ilyen gyakorlatilag nincs.

NEm derül ki a kérdésedböl, milyen indokkal akarja megkeresni, csak egész közelo rokonoknak van bármi esélye is arra, hogy kaphasson infót.

Szóval Magyarországon érdemes kerestetni, az erröl szóló iratok nem annál a gyámhivatalnál vannak/voltak, ahol az örökbeadás történt, hanem központilag is tárolva vannak az adatok.

Az ilyen-olyan show-k nem érnek sokat akkor, ha az illetö nem tud arról, hogy örökbe lett fogadva, és nagyon sok esetben ezt nem mondják el a gyereknek.

2021. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
65%

1-es elég gyakori, hogy külföldre adnak örökbe gyerekeket. Főleg romákat. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek a testvére Olaszországba, olasz szülőknek lett örökbeadva.

Egyébként, ha az adott településen gyámhivatal megszűnt, kell lennie másik településen gyámhivatalnak, ami helyette működik. Azonban ezeket a dokumentumokat nem fogják kiadni, ha meg van, akkor sem. Esetleg annak, akit örökbefogadtak.

2021. nov. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
A gyámhivatalon keresztül. Aztán az örökbefogadott eldönti, kíváncsi-e arra aki keresi.
2021. nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ő az anyuka és szeretne megismerni és segíteni, most neki ha már akkor nem tudom. Nagyon fiatal volt rossz eletkorulmenyei voltak nem jó kedvéből történt ez az egész.


# ő is úgy sejti, hogy ott lehet. Mert akkoriban sok gyereket adtak Olaszországba örökbe

2021. nov. 27. 15:54
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Szóval a felelősséget áthárította másra, most meg, hogy felnőtt lett, úgy tesz, mintha mi sem történt volna, hogy szeretne az élete része lenni. Ahhoz a gyerekhez neki semmi köze, van édesapja és édasanyja akik felnevelték. És mi történik, ha az a gyerek nem tud róla, hogy örökbefogadták? Odamegy, hogy bocsi, én szültelek? Elhagyta, mindegy mi volt rá az oka, innentől kezdve a gyereknek új családja van.
2021. nov. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom miért lett lepontozva a kettes. Én is hallottam több olyan esetről, hogy Olaszországba lett örökbeadva a gyermek.

Sőt, olyan rosszindulatú pletykát is hallottam itt Borsodban, hogy a gyámügy direkt keresi az okokat, hogy szegény családoktól elvehessék a gyerekeket, akiket aztán eladnak külföldre. Szerintem ez persze hülyeség, de ebben a megyében engem már nem lepne meg semmi.

2021. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 pont ettől fél, hogy mivan ha nem tudja nem szeretné feldúlni az életet..


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2021. nov. 27. 16:46
 8/8 anonim válasza:
72%

Magyarországon a törvény úgy rendelkezik, hogy csak az örökbefogadott keresheti a vérszerinti családját, az örökbeadó nem. Tehát ha a gyermek nem keresi, akkor esélytelen, hiába is a gyámhivatalba járkálás.

Régen nem tudom, hogy hogy ment a külföldi örökbeadás, de ma szinte csak a nagy, 7 év fölötti gyerekek mennek külföldre, a kisebbeket belföldön örökbefogadják.

2021. nov. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!