Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék magabiztosabb,...

Hogyan lehetnék magabiztosabb, bátrabb? F

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon visszahúzódó, csendes, gátlásos fiú vagyok. Biztos vagyok benne hogy gyerekkori élményeken alapul a viselkedésem: ált. suliban a cigányok beszólogattak, fenyegettek, de a többi fiú is megjegyzéseket tett pl. milyen gyenge / béna vagyok, a lányok kiröhögtek meg ocsmánynak neveztek. Ez főleg hetedik-nyolcadik osztályban erősödött fel amikor hirtelen megnőttem 180cm magasra úgy hogy kb 50kg maradtam. Onnantól napi szinten szólogattak be, alig vártam hogy vége legyen a sulinak. A középsuli jobb volt mert jó tanuló voltam és értelmesebb gyerekek közé kerültem, de azért finoman ott is beszólogattak meg igyekeztek elkerülni, na meg ha összefutottam volt sulimból valakivel egyből kezdődött a b**ogatás. Nem is mertem eljárni sehova, nem mertem belefogni semmibe, szinte féltem az emberektől.

Az egyetem egy fokkal jobb élmény volt, addigra sikerült híznom is valamennyit meg később elkezdtem edzeni is, de hiába a jobb kinézet a személyiségem miatt ott sem tudtam "kibontakozni", voltak haverjaim akikkel eljártam bulizni, de nagyobb társaságban megszólalni is alig mertem, lányok előtt meg egyáltalán nem. Azóta már dolgozok és sokat javult a helyzet, de érzem hogy kihatott az egész életemre ez az önbizalomhiány és félénkség, bizonyos helyzetekben pedig továbbra sem tudom levetkőzni. Mindig az jár a fejemben hogy az adott ember szerencsétlennek és ocsmánynak tart, emiatt továbbra is kerülöm a társaságot (mert mindig egy háttérbe szoruló senki vagyok), meg néhány hetköznapi helyzet pl bevásárlás is okozhat kellemetlen pillanatokat.


2021. nov. 27. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Brazil jiu jitsura jarj. Ott is jo az alkatod. Jol megy a folytas .


Vagy ha tenyleg ronda vagy,akkor boxra. A te alkatoddal versenyeket nyerhetsh sorban. Tudom ,jartam.


Ezektol a sportoktol nekem is megjott lanykent az onbizalmam. Es nem nem verexem hetkoznapokban.

2021. nov. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus segítségével próbáld leküzdeni ezt a traumát
2021. nov. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Ezekben a profi egyesuletekben az edzo mindenki lelket apolja,buztat dicser. Gyakorlatilag egy terapeuta. Ezek az edzok egyetemet vegzettek mind,pszichologiaban is jartasak. Ertik a dolguk.

Mtk,Ksi,ilyen klubokra gondolj.

A bjj bol a Carlson Garcie -nek van nagy multja es szinvonala.

2021. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!