Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy kell elérni hogy ez...

Hogy kell elérni hogy ez emberek foglalkozzanak velem?

Figyelt kérdés

Nem középpontba szeretnék lenni, de legalább ne nézzenek át rajtam.

Van egy "barátom", mindig csak akkor keres ha valami baja van. Sosem érdeklem igazából. De ez csak egy eset. Élőben sem foglalkoznak az emberek velem. Akár ráírok valakire, meg sem nézi. De mikor nem is beszélgetni akarnék csak alap segítséget kérni egy osztálytárstól(másnak simán segítene) azt is leszarják.


2021. dec. 6. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem vagy szimpatikus az embereknek.

Én is ilyen voltam/vagyok. Gimiben én is próbáltam vegyülni, hogy legalább a beszélgetés ne csak köszönésből álljon.

Számomra is fura volt, hogy csak akkor vagyok számításba véve, amikor csak én tudok segíteni valakinek. (De bezzeg, ha nem segítek, akkor meg milyen genyó vagyok...)

Később megtudtam, hogy milyen pletykák terjednek rólam a hátam mögött, így egyértelművé vált számomra, hogy miért kerülnek az osztálytársaim is.

Utána természetesen próbálkoztam bebizonyítani, hogy a pletykák nem igazak. De utólag már ki hisz az embernek?!

Amikor már ez embereknek negatív véleményük van rólad, akkor már azon nehéz pozitívan módosítani.

Erre csak annyit lehet tanácsolni, hogy próbálj meg velük is foglalkozni, persze nem rámenősen, csak úgy lazán. (Ne vidd túlzásba.) Nagyon fontos, hogy ne hagyd magad kihasználni. Akkor segíts, ha te is segítséget kérhetsz az illetőtől... :,D

2021. dec. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen pletykák voltak?
2021. dec. 6. 10:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nem "barát".

Ha csak akkor keres, amikor kell valami, akkor az kihasználás, balek vagy. Kérj a segítségért valamit. "mit kapok cserébe?", ha a barátságra hivatkozik, akkor lehet azt mondani, hogy "én azt látom, hogy csak akkor vagyunk barátok, ha kell neked valami". Ha valaminek megvan az ára, azt jobban is becsülik. Persze az is lehet, hogy nem kér többet, de akkor se vesztesz vele semmit.


Javaslom, hogy erősíts az önbizalmadon, az tesz megnyerővé.

Mikkel tudsz azon erősíteni? Elérhető, de azért kihívást jelentő célokat tűzöl ki magad elé, és azért küzdesz.

Lehet ez sport, lehet ez tanulás, lehet ez hobbi, vagy valami önismereti dolog, vagy mind valamilyen szinten.


Ha egy fokkal nagyobb önbizalmad van már, akkor legyél kezdeményezőbb.


De sajna van a suliban olyan, hogy kiközösítenek valakit, és ez van veled is. Kérd esetleg iskolapszichológus tanácsát.


Az is jót tenne a lelkednek, ha naplót írnál rendszeresen, mert ha nincs kivel beszélgetni, akkor legalább így fel tudod dolgozni a gondolataidat.


Keress más közösségeket is. Nézd meg, hogy nincs-e más gyerek is úgy kiközösítve, ahogy te, próbálj meg vele barátkozni!

2021. dec. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
NAGYON JÓ dolgokat ír a #3!
2021. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Jo csaj vagy?
2021. dec. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!