Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem akarok a munkatársaimmal...

Nem akarok a munkatársaimmal karácsonyi vacsorázni?

Figyelt kérdés

Nagyon zárkózott vagyok és emiatt nem is beszélek a munkatársaimmal. Egy irodában dolgozom Ausztriában és holnap délutánra foglaltak asztalt egy étteremben de én nem akarok menni. Tőlem ezek az összejövetelek hatalmas energiát vesznek el állandóan. Nem vagyok nagy beszédes és nincs kedvem hozzá.

Jártam már ezzel pszichológusnál aki mivel nem adhat diagnózist csak utalgatott rá,hogy autisztikus / asperger vonásaim vannak.

A munkatársaim tudják,hogy csendes vagyok de azt nem hogy holnap nem akarok menni.

Mit csináljak?

Múlt héten betegség miatt otthon voltam szóval az nem játszik.

24/L


2021. dec. 15. 13:03
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem nézel szembe a félelmeiddel, akkor halálodig ugyanilyen gyáva ember maradsz, mint most. Senki nem fogja leharapni a fejed. Az élet sok kompromisszumból áll. Sok embernek sincs kedve az ilyen összejövetelekhez, viszont vannak kötelességeitd, amit teljesítenek kell, akár tetszik, akár nem.
2021. dec. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
43%
Jav.: kötelességeid, teljesítened
2021. dec. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

Ez nem gyávaság hanem nem tudok kommunikálni másokkal!

Évek óta állandóan magamra erőltetem ezeket a szarokat és már nagyon unom,hogy nem lehetek soha önmagam. Mindenhol megjátszom magam mert muszáj beilleszkedni.

Nem akarok semmiképpen menni. Többször is voltam már velük és állandóan halál fáradt voltam a sok inger miatt ami ott ért. Nem tudok mások előtt enni sem. Sosem megyek le velük a kantinba sem.

2021. dec. 15. 13:10
 4/50 anonim ***** válasza:
76%
Nekem se lenne kedvem a kötelező karaácsonyi bájolgáshoz, de egyszer egy évben ki kell bírni, már ha év közben nincsenek ilyen csapatépítő baromságok. Edd meg a kaját és mielőtt előkerülne a pia lépj le, hogy neked elég volt, fáradt vagy stb. Sajnos ezek az ööszejövetelek szerves részér képezik a munkahelynek.
2021. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező, gyáva vagy, a kommunikációt pedig lehet fejleszteni, de ezek szerint még lusta is vagy hozzá és csak a kifogásokat keresed.
2021. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Olvastad hogy valószínüleg aspergeres vagyok?

Nem jókedvemből nem barátkozom másokkal hanem mert nem megy!

Nem tudok beszélgetni.

Olyan egyszerű tanácsokat adni, de fogalmad sincs milyen ezzel a szarral élni.

Nem kioktatást meg bántást kértem hanem tanácsot.

2021. dec. 15. 13:16
 7/50 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell ki bírni, nehagyd, hogy rád erőltessék. Nem. Aztán kész, másnap ha meg kérdezik akkor meg meg mondod, hogy miért nem. De az se biztos, hogy meg fogják. Mivel a munkatársaid így valószínűleg látják, hogy nem vagy társasági ember. Ha nem akarsz ne menj nem kötelező. Undorító ez a sok kötelező karácsonyi hülyeség,hogy mindent az emberre akarnak erőltetni.
2021. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%
Én sem voltam soha,nem is leszek,ne menj el egyszerűen ennyi.Én sem vagyok túl bedzédes,nem tudok mindenkivel beszélgetni,a bájolgáshoz meg nincs kedvem nekem se.Ha kérdezik miért nem voltál,majd kitalálsz valamit.
2021. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam,hogy ma délután veszek mindenkinek egy kis ajándékot amit reggel odaadok.

De csak valami apróságot, és megmondom,hogy sajnos nem tudok jönni este.

Nem akarom,hogy azt gondolják hogy velük van bajom. (Amit amúgy mindig gondolnak…emiatt már nem is nyitnak felém)

2021. dec. 15. 13:19
 10/50 anonim ***** válasza:
90%

Ha a mindennapokban is ilyen vagy a munkatársakkal, akkor már megszokták. Nem nagyon fognak meglepődni. Szólsz, hogy nem mész és kész. Én a meetingeket is utáltam, ott is mindenki mindenkivel jó érezte magát, én meg ültem, mint a hülyegyerek. Kínos volt. Begubóztam, antiszociális lettem. Gyűlöltem mindent.

Pedig előtte minden rendezvényen, karácsonyi bulikon részt vettem.

Könnyen írják, hogy egy évben egyszer kibírod. Aki nem volt még ilyen helyzetben, fogalma sincs, milyen.. DE! Ki lehet kászálódni belőle, viszont az ilyen mértékű elzárkózásnál már nem elég a pszichológus. Kérd pszichiáter, plusz pszichológus segítségét. Kombinálva.

2021. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!