Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, ha...

Hogyan dolgozzam fel, ha megbuktam egy egyetemi vizsgán?

Figyelt kérdés
Nem sikerült az egyik vizsgám, amire hetekig készültem. Pár ponttal maradtam le a 60%-ról, és még két alkalommal próbálkozhatok januárban. Mégis úgy érzem, mintha összedőlt volna a világ. Nagyon sokat készültem rá, és most borzasztó csalódott vagyok. Ez az első bukásom, és fogalmam sincs hogy kezeljem ezt, és otthon mit mondjak, ha kérdezik, hogy ment a teszt. Nektek mi a tapasztalatotok/tippetek az ilyen helyzetekben? Előre is köszönöm a segítséget.

2021. dec. 17. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon szokott érdekelni, ha megbukok, sokszor megesik, amikor bár sokat tanulok rá, de mégsem sikerül, ez legtöbbször azért van mert nem tudom milyen jellegű kérdésekre lehet számítani, milyen mélységig kérdez bele az anyagba stb.


Most már tudod mire számíthatsz ennek tudatában fogsz felkészülni, legközelebb menni fog, nagyon sokáig nem érdemes rajta szomorkodni.

2021. dec. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Én is buktam párszor.Volt amikor nagyon rezgett a léc,hogy sikerül-e befejezni egyáltalán. Olvasd el Joe DeSena "Spártára fel" című könyvét.

Az majd kihúz a legnehezebb helyzetekből is.

2021. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nem érdemes rágódni, az egyetem ilyen. Kiszámíthatatlan. Én is mentem párszor újra. Volt olyan, hogy 4-en voltunk egy csoportos szóbeli vizsgán, és amikor a feltett kérdésre az egyik lány rosszul kezdett válaszolni, mind a négyünket kivágott, javítani se tudtunk a tételben. Következő alkalommal meg 4-es lett. Ezt a tanár velünk két félévben játszotta el. Volt olyan tárgyam is amit 2-szer vettem fel. Majd ahogy megy előre az idő rájössz az egyetemi vizsgák természetére és menni fog. Ne csüggedj!
2021. dec. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, ezen a kérdésen elmosolyodtam, mert eszembe jutott, mikor én is átéltem ezt. Hú, rettentően pánikoltam, hogy most mi lesz, ki fogok hullani, ennyire telett...


Ne aggódj, van, hogy a sok tanulás ellenére is ezt dobja a gép. Válts stratégiát, próbálj meg másképp készülni, dolgozd ki a korábbi vizsga kérdéseit, próbálj rájönni, hogy hol csúszott el a lehetőség: az idő volt kevés és nem tudtad elég gyorsan megoldani a feladatokat, van esetleg valami olyan anyag, amit rosszul magyaráztak el és máshonnan kell utánajárnod, esetleg nem olyan típusú feladatokra készültél, mint amik voltak...? Ha tudsz, kérdezd meg a felsőbbéveseket, hogy vannak-e korábbi feladatlapjaik, kérdéseik, amikkel gyakorolhatsz a következő alkalomra. Ha nem értesz valamit, kérj bátran segítséget. Talán mi is tudunk innen segíteni valamivel.


Ami meg a szülőket illeti, ez attól is függ, mennyire szigorúak. Nálam az is nagy dolog volt anno, hogy egyetemre mentem, így elég rugalmasan kezelték, mikor azzal jöttem haza bőgve, hogy megvágtak. De szerintem egyszerűbb nem kerülgetni a témát és egyenesen közölni, hogy megbuktam sajnos, ez van, majd legközelebb sikerül.

2021. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne agyalj rajta, majd a következő sikerül és kész. Sokan buknak több vizsgán is, a felsőoktatás ilyen.

Ne agyalj rajta. Otthon meg: "most nem sikerült, majd legközelebb fog" ezt mondd és kész.

2021. dec. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan tárgyam, amiből olyan voltam, mint valami elvetemült focidrukker, aki elmegy a csapatja minden meccsére.


Én ott voltam. Ott voltam a simán, a póton, az aláíráspóton, a házim leadtam egyszer, leadtam pótleadással, mert szar lett, utána valahogy meglett az aláírásom, elmentem vizsgára, megbuktam a beugrón és végül póton ott is átmentem. Már PTSD-m volt a tárgyból, utáltam az egészet és akkor jött a tárgy második része, amiből ugyanezt végigjátszottam (ott nem mentem házit pótolni már), majd a harmadik részét már sikerült kevesebb nekifutással teljesíteni, de szabályosan rettegtem végig, hogy csúszni fogok (szigorlati tárgyam volt ráadásul). Aztán mégsem, most meg én korrepetálom a mostani gólyákat ironikusan. De a gyakvezemtől megkaptam, hogy nem akarja elhinni, hogy én minden évben ennyit küzdök ezzel. Bammeg, azért ő sem volt teljesen korrekt, mindig csavart egyet a korábbi feladatlapokon, hogy egyre kisebb legyen az esély átmenni... Na mindegy, lényeg a lényeg, hogy egy-egy bukás elkerülhetetlen, legyen az a cél, hogy egyenesben maradj, a többi könnyen korrigálható és nincs látszatja sehol.

2021. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk az egyik tanár egy akadémikus volt. Azért is buktatott, ha valaki nem jól ejtette ki J. Caesar fiának a nevét.
2021. dec. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Az A vizsga arra való, hogy kipróbáld, hogy milyenek a kérdések, elég e már a tudásod. Amit megtanultál, az nem veszett el, B vizsgán már magabiztos tudás lesz belőle.
2021. dec. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8.! Azért ez nem így van. Amikor egy félévben van 6-8 vizsga, nem lehet /tanácsos próbálkozni.
2021. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült kicsit megnyugtatnotok. Remélem januárban már sikerülni fog. Otthon egyébként elmondtam, és nem lett gond belőle, jobban fogadták, mint gondoltam.
2021. dec. 19. 16:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!