Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha jótékonykodni szeretnék,...

Ha jótékonykodni szeretnék, akkor hova menjek? Több kérdés is lent.

Figyelt kérdés

Külföldön látok kisebb szervezeteket, akik pénzt gyűjtenek és szegény családoknak segítenek. (házat építenek, vagy csak bútorokat vesznek, szinte mindig segítenek, hogy tudjanak dolgozni, valahol csak iskoláztatást segítik, valahol egy matrac). Ezeket az internetre ki is teszik.


Magyarországon van ilyen szervezet?

Ahol én is találkoznék ezekkel a családokkal, és részt vennék ilyen megmozdulásokban?


Egyébként mennyire lehet nehéz elkezdeni pénzt gyűjteni számukra? Én (és pár) ember "biztosítaná", hogy tényleg a rászorulóknak segítünk?

Mármint online felületen elkezdeni, az elején csak kicsiben természetesen. (online tudnák követni az emberek)


Hajléktalan szállókon szoktak elfogadni adományt? Itt kis csomagokra gondolok. Tisztasági dolgok, enni-innivaló.

Megtehetem, hogy én bemegyek és osztogatom? Vagy meg kell beszélni a vezetővel is esetleg? (vagy ajánlott megbeszélni vele)


2021. dec. 21. 09:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Ahol láthatom is, hogy mit csinálnak.
2021. dec. 21. 09:11
 2/5 anonim ***** válasza:

Lakhatással kapcsolatban ez hasonló egyesület

[link]

Amúgy sok helyen keresnek önkénteseket.

2021. dec. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Csakúgy semmilyen intézménybe ne sétálj be osztogatni, mert gyorsan kitesznek. Nem azért, mert elutasítják a segítséget, hanem mert nem ez a módja.

Beszéld meg a vezetőséggel, hogy van X csomag mittomén, tisztasági betéted, fel szeretnéd ajánlani. Ezt ők elfogadják és ők fogják intézni a szétosztást, mivel ők ismerik az ottlakókat, nekik van listájuk róluk. Ha csak simán bemész, akkor csak azoknak tudsz adni akik épp ott vannak, a vezetőség viszont félre tudja tenni a távollévőknek és biztosítani tudja az egynelő elosztást.


De szerintem ha ráguglizol, hogy "Önkéntes munka" akkor tuti feljön valami. Tél van, ilyenkor ételosztásból is több szokott lenni sztem. Máltai szeretetszolgálat, Üdvhadsereg, ők tuti szívesen várnak.

2021. dec. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagy csaladosok hajlektalan intezetek is fogadnak dolgokat .
2021. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2021. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!