Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bölcs,nagy élettapasztalattal...

Bölcs,nagy élettapasztalattal rendelkező, jó meglátású emberek! Ti mit csinálnátok középiskola után,ha az egyetem nem jönne össze? (Így visszamenőleg az időben)

Figyelt kérdés
Más alternatívák?

2021. dec. 21. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Elmennék dolgozni, közben készülnék szintemelő éretségire, és nyelvvizsgára, ha még nincs, és következő évben beadnám újra a jelentkezést.
2021. dec. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
Dolgoznék rajta, hogy osszejojjon.
2021. dec. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Megismerném önmagam, mi érdekel, mit szeretek. Ahhoz kapcsolódóan néznék képzéseket, mi az, ami közeli a vágyamhoz. Sok foglalkozás között van metszet, aki mondjuk szeret írni, az lehet szerkesztő, újságíró, marketing szövegíró. Én olyan szakmát keresnék, ahol magamat tudom tanítani otthonról, vagy képzéseken, és amiben a cégek inkább a képességet nézik, nem a papírt.
2021. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Olyan embert itt nem találsz
2021. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát alapból nehéz nem bekerülni egyetemre, sok vidéki egyetemen még mindig minimum pontot kérnek egy csomó helyen.

Ha valamilyen fura módon nem jött volna össze akk appfejlesztés OKJ re (vagy bármi amire megváltoztatták a nevét) mennék.

2021. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem adnám fel az biztos. Elmennék dolgozni, készülnék és felvételiznék. Vannak orvosok akiket ötödjére vettek fel és remek szakemberek lettek.
2021. dec. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem nem is feltétlenül baj, hogyha elsőre nem jön össze az egyetem. Társadalmi nyomás miatt én először olyan szakra jelentkeztem, ami nem tetszett és bár felvettek, két félév után abbahagytam a képzést. Az osztálytársam nagyrésze "rosszul" választott 18 évesen...ami totál érthető, hiszen ebben a korban alig ismerjük magunkat és a munka világát.


Ha nem vesznek fel elsőre, akkor nézz pl szakmai képzéseket, tanfolyamokat, amik akár később jól jöhetnek. Vannak olyan képzések, amik beleszámítanak a felvételibe (gyógypedagóguai asszisztens képzés plusz pont a gyógypedagógia szaknál).


Ismerd meg jobban azt a területet, ahová jelentkezel. Valóban ebben a szférában szeretnél elhelyezkedni, vagy csak "jól hangzik"?


Tanulj nyelvet, szerezz plusz pontokat.


Ha valamelyik érettségin lehet javítani, akkor újra csináld meg.


Hajrá! Sok sikert! :)

2021. dec. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!