Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aláírás kinek hogyan alakul ki?

Aláírás kinek hogyan alakul ki?

Figyelt kérdés
Valakinek kriksz kraksz, valaki simán leírja a nevét
2021. dec. 28. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Nálam ez elég fura szitu...ha "különlegesen" írom alá a papírokat soha nem fogadják el, mindig azt kérik hogy rendes nevemet írjam le, aztán olyan szar a kéz írásom amióta számítógépezek hogy vicc.
2021. dec. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Minél többször kell leírnod a nevedet annál inkább kriksz-kraksz lesz. Az enyémből talán a keresztnevemet lehetne kitalálni.
2021. dec. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Vakon születtem, sokat kellett gyakorolnom az aláírást.
2021. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Nem értek egyet a 2-es válaszolóval. Nekem gyerekkorom óta semmit sem változott a kézírásom, de még az írásom sem. Szépen olvasható. Hivatalos iratok kitöltésénél még az átlagosnál is szebben írok.
2021. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában alá van gépelve a nevem, és így kikövetkeztethető. Leírtam már vagy tizenezerszer. És főleg a bankban úgy kell, hogy az aláírás mintának megfeleljen. Én vagyok az aláíró a cégnél :-)
2021. dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

"Nem értek egyet a 2-es válaszolóval. Nekem gyerekkorom óta semmit sem változott a kézírásom, de még az írásom sem. Szépen olvasható. Hivatalos iratok kitöltésénél még az átlagosnál is szebben írok."


Ugyan nem az vagyok, akinek válaszoltál, de szerintem szedd csak elő a füzeteidet az általános iskolából, ha még megvannak. Én brutálisan máshogy írok most 28 évesen, mint akkor.

Egyébként szerintem ő nem arra gondolt, hogy rondábban ír, csak szimplán arra, hogy ha sokszor kell aláírnod, akkor egyre inkább sietni akarsz vele és nem figyelsz az olvashatóságra. Nálam is ez van, ha egyszerre alá kell írnom egy tucat nyomtatványt, akkor biztos hogy kriksz-kraksz lesz az eredmény.

2021. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Képzeld, előszedtem és úgyanolyan egybefüggően, kerekített betűkkel írok most is, mint akkor. És igen, látszik, hogy nem vagyunk egyformák, mert én akkor is figyelek, ha többször kell aláírnom vagy kitöltenem valamit. Mondjuk én mindig is jobban szerettem kézzel írni, mint gépen pötyögni.
2021. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sokszor mutatom másoknak, hogy emlékeznek-e, milyen debilen tanultunk írni, ma már alig van, amit úgy írok, mint elsőben. Csak a nevemet leírni ilyen nyomi módon nagyon hosszan tart.


Én direkt gyakoroltam "felnőttes" gyors aláírást. Gyakori név a vezetéknevem, úgyhogy nem titok: Király. Annyit írok ebből le, hogy nagy K és ly. Az "irá" részt totál kihagyom. Keresztnévnek meg mondjuk ha Henrietta, akkor odakanyarítok egy nagy H-t, két tollrángás majd két t betű és egy a.

2021. dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem sose tetszettek, ezek a "felnőttes", mű, gépies aláírások, én biztos nem gyakorolnék be ilyet, szeretem az egyszerű, olvasható aláírásomat, mert ez én vagyok.
2021. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is tetszik a saját írásom, csak számomra a hétköznapokban kivitelezhetetlen. Mindenki szépen gyorsan firkant, én meg nekiállok szöszmötölni. Pl a futár terminálján nem is tudnék szépen írni. Az megmarad minden másra. Az aláírás nekem funkcionális.
2021. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!