Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért neveznek sokan kamaszoka...

Miért neveznek sokan kamaszokat, vagy akár fiatal felnőtteket kislánynak/kisfiúnak?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez csak nekem fura... Sok ilyet látok, van mondjuk egy hír ami 15-25 év közötti embereket érint, rengetegen úgy beszélnek az illetőkről, hogy "kislány" vagy "kisfiú".

Például egy 24 éves fiatal férfi miért lenne kisfiú? Vagy egy ugyanilyen korú lány miért lenne kislány?

A kislány/kisfiú nekem inkább 12 alatti embert jelent.


Azt értem, hogy mondjuk egy 50+ éves embernek egy ilyen korú fiatal a gyereke lehetne, de ezzel a logikával egy 50-es férfit is hívhatnánk kisfiúnak, hiszen egy 80 évesnek a gyereke lehetne.... (Sőt, adott esetben egy 80 évesnek is élhet a 100 év körüli szülője, tehát ő még mindig lehet kislány/kisfiú.)


Miért degradálják a fiatal felnőtteket alsós gyerekké?


2022. jan. 7. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A 15 évesek azok még tényleg a kislány-kisfiú kategória.

Én 22 éves vagyok és pl engem is lekislányoznak a nénik a boltban, de én meg lenénizem őket 🤷🏼‍♀️ Sőt, még a párom anyja is sokszor "a kislány"-ként utal rám 😂

De valahol örülök neki, hisz sok tőlem fiatalabb lány kinéz úgy, hogy ha nem ismerném, azt mondanám, hogy túl van már a 40-en...

2022. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Téma, kontextus és viszony kerdese. Pl én postás vagyok és az egyik korzetemben idősek otthona van, ahol simán kislány vagyok mindenkinek, így majdnem 50 évesen. Kedveskednek, ennyi az egész.
2022. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De most nem ismerősök kedveskedő(?) elnevezéseire gondolok, hanem vadidegenekre. Például a mostani tapolcai balesetben 17-20 éves fiatalok haltak meg. Sokan meg ismeretlenül lekisfiúzzák őket....

Azt tudom, hogy rokonságon és ismerősi körön belül 60 évesen is simán lehet "kisleányom" valaki.

2022. jan. 7. 14:31
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Mert azok. Hiába nagytinik és nem ovisok, nem alsosok, annyira nem felnőttek.


Ma már ez kitolódott, vedtelenebbek. 21 felett minimum, de lehet h több is, amikor már nem gyerekként nézek valakire. Hiába vagyok csak 15tel több

2022. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Egy 20 éves hogy lenne kisfiú?


Egyszer volt, valami 21-22 éves külföldi fiatalt kisfiúztak le, kiderült hogy már kétgyerekes apuka, melózik, minden... :D


A "fiatal", vagy "fiatalember" miért nem jó?

2022. jan. 7. 14:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Magához képest érzi annak valaki.


A 25os reszen atsiklottam, a 17-20 volt csak bennem.

2022. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Engem nem tudom melyik duhit jobban, 22 evesen a kislany vagy a "neni". Nem, nem csak kisgyerekek neniznek hanem nalam idosebb anyukak is
2022. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Engem az idegesített, hogy ha anyukám potenciális barátnők létezése felől érdeklődött (na jó, ez önmagában idegesítő), akkor szinte mindig a kislány szót használta. Óvodában szerintem rendben van az a kérdés (legalábbis a szóhasználat), hogy melyik kislány tetszik, de huszonévesen?

Kérdezgette, hogy mikor viszek haza kislányt, de szerintem ő is furán nézett volna, ha megjelenek egy hétévessel...

2022. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

#7

Át tudom érezni.

Tizenévesen előfordult, hogy egy gyerek rámmutatott és mondta az anyukájának, hogy babaaaa. Aztán ő is megerősítette, hogy igen, egy baba. Elég megalázónak éreztem, nagyon nem voltam már baba.

Most huszonévesen ha egy kisgyerek meglát, azt mondja, bácsi. Ez se jobb :D

2022. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

#9:

Ha anyuka is lebabázott téged, akkor hagyd, nyilván debil volt az a család.

2022. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!