Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori nem azonosuln...

Mennyire gyakori nem azonosulni a nemeddel, neveddel és hasonló dolgokkal?

Figyelt kérdés

Nem arról beszélek, hogy valaki pl női testben férfinak érzi magát, hanem arról, hogy nem azonosul sem női, sem férfi szerepekkel, nem kötődik sem a nevéhez, sem a szüleihez, sem az országához, sem az anyanyelvéhez, vagy vallásához.

Nem tudom hogy fogalmazzam meg, csak egyszerűen nem tudja senki megsérteni az identitásomat, mert nem kötődik semmihez hanem csak tulajdonságaimon alapszik.

Van pár film vagy festmény/zene amivel azonosulni tudok, de ha valaki azokat kritizálja akkor sem engem kritizál hanem a művet.

Remélem nagyjából érteni lehet.

Vannak még hasonló emberek itt?



2022. jan. 10. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Vannak.

Öntörvényűnek hívják ezt a típust, ha még a törvényekhez se kötődik.

Elég magányos típus.

2022. jan. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Akkor te egy érzések nélküli robot vagy? Sz.r lehet így élni.
2022. jan. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyesmi típus vagyok, de nem vagyok se magányos, se érzések nélküli robot. Egyszerűen csak nem tartom fontosnak olyan dolgokhoz kötődni, amikhez semmi közöm - mint pl. ország vagy vagy mások által előírt szerepek. Nem vagyok vallásos, a szüleim bántalmaztak gyerekkoromban és 15 éve nem beszéltem velük, mégis minek kötődnék hozzájuk?

Ahhoz kötődök, aki és ami fontos számomra, de ezt nem a vérségi kapcsolat vagy a hülye társadalmi normák fogják meghatározni.

2022. jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyjából értelek

Nekem pl teljesen elhanyagolható a tény hogy épp nő vagyok. Semmit sem érzek ezzel kapcsolatban. Igy alakult. Ha férfi lennék úgy is okés lenne. Mivel a nőkhöz vonzodom így szerencsére sokkal kevésbé kell megfelelnem a hagyományos nemi szerepeknek

2022. jan. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De itt nem arról van szó, hogy nincsenek érzelmeim. Vannak számomra fontos dolgok, emberek akikkel kapcsolatban erős érzelmeim vannak de ezek nem határoznak meg engem. Vagy pl szinte lehetetlen megsérteni bármivel. Akkor tud nagyon fájni egy "beszólás" ha fájdalmat akarnak nekem okozni. Nem az fáj amit mondanak hanem az ok, hogy bántani akarnak. De azért az megnyugtat, hogy nem vagyok ezzel egyedül.
2022. jan. 10. 13:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem az öntörvényűség nem pontos ha rám akarod alkalmazni mert az olyasmit jelent, hogy makacs vagyok és meggörbíteném a világot mintsem alkalmazkodjak hozzá, de nálam ez pont fordítva van. Bármikor bármihez tudok alkalmazkodni mert alig van dolog amit ne tudnék feladni.
2022. jan. 10. 13:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!